E-Nabiz

Güncelleme yapmadan e-nabız kullanma

10.01.2023
Güncelleme yapmadan e-nabız kullanma

Sağlık hizmeti sunumunda kişilerin sağlık verilerini rahatlıkla elde edebilmeleri açısından E-Nabız uygulaması T.C Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilmiştir. Geliştirilen bu uygulama sayesinde vatandaşlar sağlık kurumlarını ziyaret etmeden her türlü sağlık bilgilerini elde edebilmektedirler.

Güncelleme yapmadan e-nabız kullanma

Kişiler geçmiş ve günümüz dahilinde kendilerine ait bütün işlemleri kolaylıkla görüntüleyebilmekte olup her geçen gün eklenen yeni özellikler bu hizmeti daha da kullanılabilir kılmaktadır. Aynı zamanda E-Nabız uygulamasında vatandaşlar yetki verdikleri hekimler ve kurumlar tarafından yetki verdikleri sağlık bilgilerini paylaşabilmektedirler.

T.C Sağlık Bakanlığı tarafından sunulmuş olan bu uygulamaya erişim kişilerin tercihlerine bağlıdır. E-Nabız sistemine uygulama üzerinden T.C kimlik bilgileri ve edinilen şifre ile giriş yapılabildiği gibi aynı zamanda E-Devlet üzerinden E-Devlet şifresi ile de giriş sağlanmaktadır. E-Nabız sistemine E-Devlet üzerinden giriş yapmak vatandaşların tercih edeceği farklı bir giriş yöntemidir.

Böylelikle E-Nabız uygulamasını kullanmaya ve güncelleme işlemine gerek kalmadan bütün sağlık verilerini E-Devlet üzerinden kolaylıkla elde etmiş olacaklardır. Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşlara sunulan bu imkan yine sağlık hizmeti kullanımda büyük bir olumlu etki oluşturmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.