E-Nabiz

MHRS Şifremi Unuttum, Mhrs Parolamı Unuttum, Mhrs Şifre Hatırlatma

17.02.2022
MHRS Şifremi Unuttum, Mhrs Parolamı Unuttum, Mhrs Şifre Hatırlatma

MHRS şifremi unuttum, Mhrs şifre yenileme, Mhrs parolamı unuttum, Mhrs şifre hatırlatma, Merkezi hekim randevu sistemi parola sıfırlama ve Mhrs e posta ile parola sıfırlama gibi sorular hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Merkezi hekim randevu sistemi hastaneye gitmemiz gerektiğinde ilk baktığımız yer oluyor. Fakat özellikle sık sık hastaneye gitmiyorsak bu durumda şifremizi unutabiliyoruz. Bu durumda insanlar MHRS Şifremi unuttum ne yapabilirim diye sıkça sormakta. MHRS şifresi unutulursa ne yapılmalı? MHRS şifre hatırlatma var mı?

MHRS Şifremi / Parolamı Unuttum Ne Yapabilirim?

MHRS sisteminin parolasını unuttuysanız heyecan yapmanıza gerek yoktur. Sistem üzerinden unuttuğunuz şifreyi tekrar öğrenebilirsiniz. Bunun için mhrs.gov.tr/vatandas adresine girmeniz gerekmektedir. Bu adrese girdikten sonra karşınıza giriş yapma ekranı çıkacaktır. Giriş yapma ekranının hemen sağ alt köşesinde bulunan “parolamı unuttum” butonuna tıklamanız gerekmektedir. Tıkladıktan sonra karşınıza 3 yöntem ile parola alma çıkacaktır. Bunlar;

  • SMS ile Parola Sıfırlama
  • E-posta ile Parola Sıfırlama
  • Detaylı Kimlik ile Parola Sıfırlama

MHRS SMS ile Parola Sıfırlama

MHRS SMS ile parolanızı sıfırlamak için T.C Kimlik numaranız ve cep telefonu numaranızı girmeniz gerekmektedir. Sonrasında “ileri” butonuna tıklayarak devam edebilirsiniz. Devam ettikten sonra cep telefonunuza bir güvenlik SMS’i yollanacaktır. Bu SMS’de yer alan kod ile hesabınızın parolasını sıfırlayabilirsiniz.

MHRS E-posta ile Parola Sıfırlama

İkinci seçenek MHRS e-posta ile parolamızı değiştirmektedir. Bunun için ise T.C kimlik numaramız ile e-posta adresimizi girmemiz gerekmektedir. Daha sonra ileri butonuna basmamız gerekmektedir. İleri butonuna bastıktan sonra e-posta adresimize gelen sıfırlama kodu ile parolamızı tekrar oluşturabiliriz.

MHRS Detaylı Kimlik ile Parola Sıfırlama

Son yöntem ise MHRS detaylı kimlik ile parola sıfırlamadır. Bu yöntem adından da anlaşılabileceği gibi Kimlik bilgileriniz ile parolanızı sıfırlayabileceğiniz bir yöntemdir. Burada T.C Kimlik numaranız, adınız, soyadınız, doğum tarihiniz gibi size sorulan bilgileri girmeniz gerekmektedir. Sorulan sorulara doğru cevap verirseniz parolanızı değiştirme ekranı sizi karşılayacaktır. Bu ekrandan yeni parolanızı belirleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.