E-Nabiz

Bepanthen aile hekimi yazabilir mi

12.03.2022
Bepanthen aile hekimi yazabilir mi

Bepanthen aile hekimi yazabilir mi, bepanthen kim yazabilir, bepanthen ampul ne işe yarar, bepanthen ampul nedir ve bepanthen ampul hangi vitamin gibi sorular hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Yıllarca Bepanthen adıyla evlerde mutlaka kendisine yer bulan ünlü marka, serüvenine Bepanthol ismiyle devam etmektedir. Eski adıyla Bepanthen, etken maddesi panthenol olan ve merhem ve krem olarak iki farklı şekilde satılan bir markaydı.

Bepanthen ampul ne işe yarar?

Özellikle pişik kremi ile çok beğenilen ve tavsiye edilen Bepanthen merhemi tahriş ve kızarıklıklar için de çok kullanılmaktaydı. Ayrıca Bepanthen cilt problemlerinde en çok tercih edilen ve en etkili olduğu düşünülen üründü. Günümüzde ise yalnızca Bepanthen Plus ismiyle satılmaktadır. Bepanthen Plus ise eski Bepanthen merhem gibi etki göstermektedir. Cilt yaralarına, çiziklerine ve pişiklere iyi gelmektedir.

Bepanthen kremin yerini ise yeni ismiyle Bepanthol almıştır. Cilt bakımına ve cilt sağlığına önem veren pek çok kişi tarafından ilgi gören Bepanthol (Bepanthen) cilt bakım kremi de raflarda kendisine yer bulmaktadır. Bepanthol (Bepanthen) ürünlerini hemen hemen bütün eczanelerde ve kozmetik mağazalarnda bulabilmek mümkündür.

Bepanthen’i kim yazabilir?

Bepanthen Plus’ı bir merhem olarak düşünüldüğü için hekimlerinize reçete ettirebilirsiniz. Ancak yeni adıyla Bepanthol hekimlerce reçete edilmemektedir. Zira Bepanthol bir medikal ürün olarak değil kozmetik ürün olarak değerlendirilmektedir.

Bepanthen aile hekimi yazabilir mi?

Yukarıda açıkladığımız üzere Bepanthen şu an yalnızca Bepanthen Plus ismiyle satılmaktadır. Merhem niteliğindeki Bepanthen Plus aile hekimi tarafından reçete edilebilir. Yine de cildinizde meydana gelen problemler için öncelikli olarak aile hekiminize değil dermatoloji hekimlerine başvurmanızı tavsiye ederiz. Öte yandan Bepanthol markasıyla satılan yeni ürünleri ise hekimler reçete edememektedir. Çünkü bunlar kozmetik ürün sayılmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.