E-Nabiz

Sağlık ocakları hafta sonu açık mı ?

11.01.2022
Sağlık ocakları hafta sonu açık mı ?

Sağlık bakanlığına bağlı; Türkiye geneli, tüm illerde, ilçelerde, köylerde olması gereken yada olan sağlık ocakları. Tüm hafta boyunca sağlık ocakları açık mı, kapalı mı? Sağlık ocakları saat kaçta açık, kaçta kapalı? En önemlisi sağlık ocakları hafta sonu açık mı, kapalı mı? Sağlık ocaklarıyla ilgili merak ettiklerimizi şöyle bir göz attıp, detaylı bir şekilde cevaplandıralım.

Sağlık ocakları hafta sonu açık mı ?

Sağlık bakanlığına bağlı; Türkiye geneli, tüm illerde, ilçelerde, köylerde ve eve en yakın olan sağlık ocaklarında görev yapan aile hekimleri, hemşire, ebe gibi sağlıkçılar. Hastalık, muane, ilaç yazdırma, iğne, bebeklerde ve çocuklarda aşılama benzeri gibi; sık sık başvurduğumuz vatandaşların sağlık sıkıntılarını gideren veya yardımcı olan. Hastanede ki yoğunluğu en aza indiren sağlık ocakları. Köylerde genellikle tek katlı, il ilçelerde sağlık ocakları 2 yada 3 katlıdır.

Sağlık ocakları bütün hafta boyunca açık olamamakla beraber pazartesi, salı çarşamba, perşembe ve cuma günleri olmak üzere saat 08:00 de açık olup, saat 17:00’de sağlık ocakları kapalıdır. Acil dışında tüm hastaneler de, poliklinikler de sağlık ocakları hafta içi; dinlenme, yemek için öğle arası 12:00 de başlıyor 13:30′ da dinlenme süresi bitiyor. 17:00’de mesajları bitiyor.

En önemli soruya gelirsek cumartesi, pazar hastanede acil servis dışında tüm hastanelerde görev yapan uzman hekim poliklinikler ve sağlık ocakları hafta sonu kapalıdır.

Ancak tüm insanları ilgilendiren önemli bir konuya değinirsek eğer. Çin’i n Vuhan kentinde çıkan Covid19 salgını dünyayı kasıp kavuran vaka sayısıyla 307 Mn, vefat sayısı 5,49 Mn olan 2019 yılında beri salgın için yada salgını önüne geçmek için Türkiye’de vaka artışı görülen illerde sağlık bakanlığının onayında geçen sağlık ocakları açıktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.