E-Nabiz

MHRS laboratuvar sonuçları sağlık ocağı

23.02.2022
MHRS laboratuvar sonuçları sağlık ocağı

Mhrs, yani merkez hekim randevu sistemi tüm vatandaşların istedikleri tarihte seçtikleri doktordan aldıkları randevu sisteminin genel adıdır. Bu sistemde internette e-devlet üzerinden randevu alınabileceği gibi telefondan Alo 182 hattından da randevu alınabilmektedir. E-devlet üzerinden randevu almak için TC numaranız ve PTT şubelerinden alacağınız bir şifre gerekmektedir. Telefonda alınan randevular için ise sadece TC numaranızı ve isminizi vermeniz yeterli olacaktır.

MHRS laboratuvar sonuçları sağlık ocağı

Seçilen randevu günü yapılan muayenede doktorunuz tahlil verirse hastanedeki laboratuvar birimleri tarafından tahlillerini yapılır. Genel olarak kan alma işlemi olarak gerçekleştirilir. Hastaneler ve sağlık ocaklarında yapılan tahliller öğleden önce yapılırsa sonuçlar öğleden sonra saat 15:00 civarı çıkabilmektedir. Öğleden sonra yapılan tahliller ise ertesi gün çıkmaktadır.

Sağlık ocakları evlerimize en yakın sağlık kuruluşları olduğundan dolayı en çok tercih edilen sağlık kurumlardır. Bu kurumlarda ayrıca herkesin aile hekimi vardır. Bundan dolayı doktorlar hasta takibini daha iyi yapabilmektedir.

Sağlık ocağında yapılan tahliller en geç 24 saat sonra çıkmaktadır. Randevu sonuçlarına yine randevu alabildiğimiz e-devlet üzerinden veya https://www.mhrs.gov.tr/ sitesinden girdiğimiz mhrs’nin kendi sisteminden öğrenilebilir.

Sisteme giriş yapmak için TC numarası ve şifre gerekmektedir. Eğer mhrs sistemine kayıtlı değilseniz e-devlet üzerinden de kolayca giriş yapabilirsiniz. Giriş yapıldıktan sonra ekrana çıkan tahlil sonuçlarım kısmına tıklayarak yapılan tahlil sonuçlarınıza ulaşabilirsiniz. Sayfada bugüne kadar yaptığınız tahlil sonuçlarının hepsi listelenir. Sağlık ocaklarının size vermiş olduğu kağıtta yazan tahlil numarasını girerek veya tarih seçerek istediğiniz tahlil sonucuna ulaşmış olursunuz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.