E-Nabiz

E-Nabız randevu sorunu

09.01.2023
E-Nabız randevu sorunu

Dijital vatandaşlığın günük hayatımıza entegre olmasıyla artık bir çok devlet kurumu ile ilgili işlerimizi tek tıkla halledebilir hale geldik. Teknoloji farkındalığının artması, teknolojiden yararlanabilme yeteneğini arttırmaktadır. Vatandaşlarımızın sürekli olarak kullandığı uygulamalardan birisi olan e-nabız son zamanlarda bir sorun yaratmaktatır. Özellikle pandemi döneminde bir çok aşı işlemi, doktor randevusu gibi konularda vatandaşlarımızın yardımcısı olan uygulama randevu almak isteyen vatandaşlara randevu vermiyor.

E-Nabız randevu sorunu çözümü

E-nabız uygulamasında yaşanan bu sorun sizden ve ya sizin kullandığınız cihazdan kaynaklanmamaktadır. Tamamen E-nabız sisteminin bağlı olduğu sunucuların yoğunluğunun üst noktaya ulaşmasıyla ortaya çıkmıştır. Bu nedenle herhangi bir kullanıcının yapabileceği bir çözüm yolu yoktur. Burada alternatif olarak 182 numaralı hat (halen aktifse) buradan ulaşılabilir. İç işleri bakanlığının yayınladığı son genelgede acil hatlar artık tek bünyede toplanmıştı : 112.

112 Numaralı acil hat ile ilgili son yapılan açıklamaya göre tüm acil numaralara ulaşılabilmek için bu hat kullanılacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.