E-Nabiz

Avelox Antibiyotik mi

15.01.2023
Avelox Antibiyotik mi
Avelox muadiliVigamox, Pnemox, Moxitec, Pixotil, Moxday, Demoxif, Atafloks
Avelox reçetesiz fiyatı124.99 TL
Barkod numarası8699546090372
Avelox endikasyonlarıBronşitin ağırlaşması ve akciğer enfeksiyonunda endikedir

Avelox antibiyotik mi sorusuna cevaben; Avelox kinolon grubu bir antibiyotiktir denebilir. Kırmızı renkte oval şekilli tabletler blister ambalajda 7 tablet olarak satılmaktadır. Avelox birçok antibiyotiğe direnç gösteren ve enfeksiyonlara sebep olan bakterileri öldürür. Etki alanı gayet geniş olan Avelox çoğu enfeksiyona karşı etkili olmaktadır. Avelox ağızdan alınır ve suyla yutulması gereken bir ilaçtır. Su haricindeki bir sıvı ile yutulmaya uygun değildir.

İlaç kullanımında açlık tokluk aranmaz her iki durumda da kullanılabilir. İlaç alındıktan 2 saat kadar sonra etkisini göstermeye başlar. Böbrek yetmezliği ve karaciğer yetmezliği olanlarda doz ayarlamasına gerek olmadan doktorun reçete ettiği şekilde kullanılabilir. Günlük maksimum kullanılacak doz 40 gramdır. Avelox eczane fiyatı 115.73 TL dir. Eczaneden reçete ile alınabilir.

Avelox Kullananlar

Avelox antibiyotik doktorun reçete ettiği şekilde kullanılması gereken bir ilaçtır. Avelox kullananlar ilaçtan en iyi şekilde yararlanabilmek için düzenli bir şekilde kullanmalı ilacı her gün aynı saatlerde almalıdır. Avelox ne için kullanılır sorusuna verilecek cevap; kronik bronşit, zatürre, sinüzit, deri ve yumuşak doku enfeksiyonu tedavisinde kullanılır olacaktır.

Soğuk algınlığı ve grip tedavisinde kullanılan bir antibiyotik değildir. Sadece bakterilerin sebep olduğu enfeksiyonların tedavisinde kullanılır. Avelox kullanımı ishal olmaya sebep olabilir, kullananlar sulu ve kanlı ishal olurlarsa mutlaka doktora başvurmalıdırlar. Doktor önermedikçe ishali kesmek için başka bir ilaç kullanılması doğru değildir.

Popüler makalelerim

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.