E-Nabiz

3 Değer referans dışı ne demek

29.08.2023
3 Değer referans dışı ne demek

Bazı rahatsızlıkların neticesinde hastane veya sağlık kuruluşlarını ziyaret edilebilmektedir. Bu rahatsızlık hekimin veya doktorun gerekli görmesi durumunda bazı birtakım tahliller yapılabilmektedir. Bu tahlil veya tetkikler bazen radyolojik olabilmekte olup bazen de kan tahlili olabilmektedir. Kanda ve radyolojik olarak yapılmış olan tüm bu tahlil ve tetkikler tedaviye ve teşhise yardımcı olmak amacı ile yapılmakta olup e-nabız sistemi üzerinden rahatlıkla ve 7/24 olarak görüntülenebilmektedir.

Bu görüntüleme hangi hastaneye gittiğiniz veya hangi doktora muayene olduğunuz veya hangi tetkik ve tahlillerin yapıldığı veya ne gibi teşhis ve tanılar olduğu anbean görüntülenebilmektedir. Bu görüntüleme e- nabızdan kolaylıkla yapılabilmekte olup kan değerlerinize ait olan tahlil sonuçlarınızı da görüntüleyebilirsiniz. E-nabız üzerinde ancak bazı zamanlarda bazı laboratuvarlardan veya tahlillerden sonuç görüntülenmesi yapılamamaktadır. Bazı değerleri sonuçları görüntülenememekte olup referans dışı olarak yorumlanmış olabilmektedir. Bu gibi durumlarda referans dışı olması nedeni tahlildeki kullanılan kanın yoğunluğundan veya ölçüm yapılacak olan gerekli durumda olmamasından dolayı olabilmektedir. Bu noktada tahlilin tekrarlanması mümkün olabilecektir.

Elbette bunu hekiminizi veya doktorunuzun gerekli görmesi durumunda yapılabilmektedir. Bu tahlil ve sonuçları e- nabızda görüntülerken referans dışı olarak sonuç kısmına bilgi yazılacaktır. Böylelikle e- nabız üzerinden 7/24 olarak erişebilir ve bu sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Bu sonuçlara göre uygun teşhis veya tanı konulacak olup uygun tedavi yöntemine karar verilmesi ve uygun ilaçların reçete edilmesi ile muayene sonrası işlemler ile devam edilecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.