E-Nabiz

E Nabız Bebek Ekleme

04.02.2023
E Nabız Bebek Ekleme

Bazen e-Nabız üzerinde bebeğinizin, çocuğunuzun ismi görülmemektedir. Bunun sebebi muhtemelen sistemden kaynaklanmaktadır. Ancak yeni doğan bebekleri sisteme eklemenin yolları farklıdır. Bu yazıda e nabız üzerine bebek ekleme nasıl yapılır kısaca aktarmaya çalışacağız.

E-Nabız bebek ekleme

E-Nabız sitemi üzerine bebek ekleme işlemi oldukça kolaydır. Bunun için;

  1. Eğer bebeğiniz yeni doğan değilse ve sistemde görünmüyorsa yine e-nabız profil bilgileri bölümünden bunu rahatlıkla düzeltebilirsiniz. Profilinize girdikten sonra “Kimlik Bilgilerimde Yanlışlık Var” butonuna tıklayın.
  2. Muhtemelen sistem üzerinde görünmeyen bebeğiniz veya çocuğunuz e-Nabız sisteminde görünecektir.
  3. Ancak bebeğiniz yeni doğmuşsa ilk olarak yapmanız gereken nüfus müdürlüğüne gitmektir. Nüfus müdürlüğünde kimlik işlemleri tamamlandıktan sonra e-Nabız sistemine giriş yapın.
  4. Orada büyük olasılıkla yeni doğan bebeğiniz sistemde görünecektir. Sistemde göründükten sonra bebeğinizi çocuğunuz olarak ekleyebilirsiniz. Buna rağmen görünmüyorsa yukarıda bahsedilenler uygulanıp sisteme tekrar giriş yapılmalıdır. Sorun büyük olasılıkla giderilmiş olacaktır.
  5. Aksi takdirde hala problem veriyorsa sistemde iyileştirmeler veya güncellemeler yapılıyor olabilir. Bir süre bekledikten sonra e-Nabız sistemine tekrar giriş yapmayı deneyin.

Makalemizde e nabız yeni bebek ekleme, e nabız dan bebek ekleme, e nabız üzerinden bebek ekleme, e nabız yeni doğan bebek ekleme gibi kelimelerin cevabı bulunmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.