E-Nabiz

Emla kremi aile hekimi yazabilir mi

08.03.2022
Emla kremi aile hekimi yazabilir mi

Emla kremi aile hekimi yazabilir mi, emla krem ne kadar sürede uyuşturur, lazer öncesi emla krem nasıl kullanılır, emla uyuşturucu krem işe yarıyor mu, emla kremi doktor yazar mı ve emla krem reçeteye yazılıyor mu gibi sorular hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Emla krem bir çeşit anestezi kremidir. Uyuşturucu krem olarak da bilinmektedir. Emla krem sürüldüğü bölgede uyuşturucu etki yarattığı için herhangi bir ağrı veya acı hissi yaşatmaktadır. Emla kreminin uyuşturucu etkisinin bulunması sebebiyle kadın veya erkek fark etmeksizin birçok kişi bu kremi kullanmaktadır.

Emla kremi aile hekimi yazabilir mi?

Emla krem genel olarak sünnet öncesi, ağda öncesi, kaş bıyık alımı öncesi, dermal işlemlerde piercing veya kulak delimi öncesinde kullanılmaktadır. Emla kremin kullanımı oldukça önemlidir. Çünkü kullandığınız bölgeye uygun miktarlarda uygulamanız gerekmektedir. Emla kremi kullanırken süreceğiniz bölgenin genel olarak temiz olması gerekmektedir. Emla kremi kullanırken özellikle göz çevresinden kaçınmanız gerekmektedir.

Emla krem kullanımı açısından oldukça dikkat etmeniz gereken bir krem türüdür. Emla kremi gerekli miktarda kullanmanız yan etki yaratması açısından oldukça önemlidir. Emla kremi kullanırken özellikle kullanma kılavuzunu okuyarak kullanmanızda fayda vardır. Emla krem Sizlerde şişkinlik beze sivilce gibi yan etkiler yaratırsa kremi kesip hekime başvurmanız da fayda vardır.

Emla krem bir dönem SSK tarafından karşılanırken şu an SSK kapsamından çıkmış bulunmaktadır. Emla kremi ücretli olarak Eczaneden satın alabilirsiniz. Emla krem aile hekimleri tarafından yazılamamaktadır. Emla krem aile hekimleri tarafından yazılamadığı için reçete edilememektedir. Bu sebeple eczanelerden satın alabilirsiniz, ancak kullanacağınız alan açısından bir hekime danışıp almanızda fayda vardır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.