E-Nabiz

Aspirin Antibiyotik mi

07.01.2023
Aspirin Antibiyotik mi

Kullanıcılar aspirin antibiyotik mi diye sıklıkla merak ederler. Ancak aspirin antibiyotik değil ağrı kesici grubuna dahil olan bir ilaçtır. Bakteriyel enfeksiyonların varlığı halinde antibiyotik ilaçlarla birlikte kullanılabilir. Bu iki ilaç türünün birlikte kullanımı sonucunda vücutta direnç mekanizmasının daha güçlü hale geldiği belirtilir.

Aspirin muadiliCoraspin, Ecopirin, Ataspin, Dispril, Pharmaspirin
Aspirin reçetesiz eczane fiyatı43.13 TL
Barkod numarası8699546010011
Aspirin endikasyonlarıAğrı kesici, ateş düşürücü ve iltihaplarda endikedir

Aspirin ilaçlarının kan sulandırıcı, ateş düşürücü ve ağrı kesici etkisi vardır. Hatta yapılan bazı araştırmalar kan zehirlenmesiyle ilgili olan öldürücü enfeksiyon riskini de azaltabildiğini gösterir. Aspirin eczane fiyatı 43,13 TL olup fiyatlar dönemsel olarak farklılık gösterebilir. Aspirin reçetesiz satılan ilaç grubunda yer alır. Fakat ilacın yan etki göstermemesi adına kullanımında dikkatli olunması ve doktor tavsiyesi ile kullanılması gerekir.

Aspirin Kullananlar

Ağrı kesici etkisinden dolayı aspirin kullananlar ilaçtan memnundur. Romatizmal ağrılardan baş ağrısına kadar pek çok ağrıya fayda eden ilaç ağrılarda akla ilk gelen çözüm yollarından biridir. Ateş düşürücü özelliğinden dolayı çocukluk dönemlerinde de sıklıkla kullanılır. Aspirin ne için kullanılır diye bakıldığında çok sayıda faydasının olduğu görülür.

Kanın pıhtılaşmasını azaltması sayesinde felç problemine karşı koruyucu etkiye sahiptir. Kan sulandırır ve kanın incelmesini sağlar. Kanı inceltmesi sayesinde kalp krizi riski de dahil olmak üzere kalp hastalıklarının önlenmesine yardımcı olur. Tansiyon düşürmesi en bilinen özellikleri arasında yer alır. Düzenli olarak aspirin kullanımı tansiyon şikayetinin azalmasında etkilidir. Ancak bunun için doktor önerisi olması gerekir.

Diğer yazılarım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.