E-Nabiz

MHRS görüntülü görüşme nedir

23.02.2022
MHRS görüntülü görüşme nedir

MHRS görüntülü görüşme nedir, mhrs görüntülü muayene, mhrs görüntülü randevu ve mhrs görüntülü randevu nasıl alınır gibi sorular hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemi) hastane veya sağlık ocağından randevu almamıza yarayan bir sistemdir. Covid – 19 virüsünün hızla yayılması ile bu durum sisteme de yansımıştır. Bunun sonucunda görüntülü görüşme ile doktorumuza ulaşma seçeneği gelmiştir. Artık MHRS üzerinden görüntülü görüşme için de randevu alınabilmektedir.

MHRS Görüntülü Görüşme Nedir? Kimler Faydalanabilir?

Görüntülü görüşme doktorunuz ile görüntülü bir şekilde görüşebileceğiniz bir uygulamadır. Bilgisayarınız veya telefonunuz üzerinden doktorunuz ile canlı bağlantı yaparak görüşme sağlayabilirsiniz. Sorunlarınızı doktora anlatıp uzaktan tedavi olabilirsiniz. Sistemden faydalanmak için Covid-19 testinizin pozitif çıkması gerekmektedir. Pozitif olanların evinden çıkması yasak olduğundan bu şekilde bir çözüm yolu geliştirilmiştir. Bu sayede evden çıkmaya gerek kalmadan doktorunuza ulaşma seçeneği tanınmıştır.

İstediğiniz her alanda doktorunuzla görüşme seçeneğiniz vardır. Fakat özellikle belli tahlillerin yapılması, kan testi gibi testlerin yapılması gerekiyorsa bu durumda görüntülü görüşme maalesef size tam çözüm sunmayacaktır. Bu tür test gerektirmeyen hastalıklar için ise gayet işlevsel bir çözümdür. Test gerektiren hastalıklar için de doktorunuzla görüşüp bilgi almanız mümkündür.

MHRS Görüntülü Görüşme Randevusu Nasıl Alınır?

Görüntülü görüşme randevusu almanın normal randevudan bir farkı yoktur. Normal bir randevu alır gibi MHRS sistemine veya e-nabız sitemine giriş yapıp “randevu al” kısmından alınabilmektedir. Eğer pozitif covid-19 testiniz varsa zaten randevu alma kısmında sadece görüntülü randevu alma seçeneği aktif olacaktır. Bu sayede kolaylıkla randevunuzu alabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.