E-Nabiz

Zedprex Reçetesiz Alınır mı

11.01.2023
Zedprex Reçetesiz Alınır mı
Zedprex muadiliDepreks, Prozac, Florak, Fulsac, Foxeteva,
Zedprex reçetesiz fiyatı53.03 TL
Barkod numarası8699587151841
Zedprex endikasyonlarıYeme bozukluğu ve depresyon tedavisinde endikedir

Zedprex reçetesiz alınır mı ve zedprex reçetesiz satılır mı soruları hakkında bu yazımızda sizleri bilgilendireceğiz. Zedprex, antidepresan kategorisinde geçen bir ilaçtır. Fluoksetin etken maddesini içerir. 16 kapsül (20mg), 20 kapsül (20mg) ve oral çözelti formları bulunmaktadır. Genel olarak depresyon tedavisinde doktorlar tarafından reçete edilmektedir. Zedprex’e eşdeğer ilaç olarak prozac da uzman psikiyatristler tarafından reçete edilebilir. Zedprex’in çalışma sistemine baktığımızda, beyinde salgılanan mutluluk hormonunu (seratonini) arttırıcı etki gösterdiği görülmüştür.

Ruhsal olarak çöküntü yaşayan kişilerin düşmüş olan seratonin seviyelerini yükseltir. Ayrıca öfke kontrolü yaşayan, sürekli gergin olan kişilere de doktorlar tarafından reçete edilebilir. Zedprex reçetesiz olarak eczanelerden alınabilir. Ancak antidepresanların kontrolsüz olarak kullanılması ciddi sağlık problemlerine yol açabilir. Bu sebepten dolayı antidepresan tedavisine başlamadan önce psikiyatrinize danışmalısınız. Ayrıca tüm antidepresan ilaç gruplarında olduğu gibi, zedprex’in de çeşitli yan etkileri mevcuttur.

Yan etkiler, bünyeden bünyeye göre değişkenlik gösterebilir ancak genel olarak şunlardır:

  • Karın ağrısı
  • Nefes almada zorluk yaşama
  • Şişlik ve bunlara ek olarak epilepsi, diyabet, ülser, karaciğer rahatsızlığı şikayetiniz olduysa, zedprex’in etken maddesi olan fluoksetin kullanımı sakıncalıdır.

Zedprex’in güncel satış fiyatı 53.03 TL‘dir. Ayrıca zedprex SGK tarafından ayakta tedavi ve yatarak tedavi kapsamında karşılanmaktadır.

Kaynak: https://www.ilacbu.com/zedprex-recetesiz-alinir-mi/

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.