E-Nabiz

Amoksisilin Antibiyotik mi

07.01.2023
Amoksisilin Antibiyotik mi
Amoksisilin muadiliAmoklavin, Amoksilav, Augmentin, Croxilex, Bioment
Amoksisilin reçetesiz eczane fiyatı55.52 TL
Barkod numarası8699525093189
Amoksisilin endikasyonlarıSolunum yolu enfeksiyonlarında endikedir

Amoksisilin antibiyotik mi sorusuna amoksisilin bakterilerle savaşan penisilin grubu bir antibiyotiktir cevabı verilebilir. Bakterilerin sebep olduğu çoğu enfeksiyon türünün tedavisinde kullanılan yaygın bir antibiyotiktir. Zatürre, bronşit, bademcik iltihabı, kulak burun boğaz enfeksiyonu, deri ve idrar yolu enfeksiyonu gibi bakteriyel hastalıkların tedavisinde kullanılır. Böbrek hastalığı, karaciğer rahatsızlığı, astım ve alerjisi olanların bu durumu doktora bildirmesi gerekir.

Amoksisilin ilaç doktorun tavsiye ettiği dozda ve sürede kullanılmalı. Artan ilaçların başka kişilerle paylaşılması son derece sakıncalıdır. Amoksisilin virüslerin neden olduğu gribal enfeksiyonların tedavisinde kullanılmaz. Amoksisilin doğum kontrolü için kullanılan hapların etkisini azaltabilir. Amoksisilin eczane fiyatı 55.52 TL dir.

Amoksisilin Kullananlar

Amoksisilin sadece doktor reçetesi ile alınıp kullanılabilir. Reçete edilmeden kişilerin kendi kararı ile alınıp kullanılamaz. Amoksisilin kullananlar ishal olabilirler. Kanlı ve sulu ishal başlarsa ishal ilacı kullanmadan önce doktora danışıp ona göre bir yol izlenmeli. Amoksisilin kullanılması bir takım yan etkilere neden olabilmektedir. Bu yan etkilerden bahsetmek gerekirse;

  • Nefes almakta zorluk
  • Boğazda ve yüzde şişlik
  • Kurdeşen
  • Boğaz ağrısı
  • Ateş
  • Deride döküntü

Bu yan etkiler görüldüğünde acilen tıbbi yardım alınması gerekir. Mide ağrısı, kanlı ishal, kusma, bulantı gibi yan etkiler görüldüğünde doktora danışmak gerekir. Amoksisilin ne için kullanılır konusuna değinecek olursak; vücuttaki zararlı bakterileri yok etmek için kullanılır. Bronşit, kulak burun boğaz enfeksiyonu, deri enfeksiyonu tedavisinde çok sık kullanılan bir ilaçtır.

Benzer yazılarım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.