E-Nabiz

Aklovir Antibiyotik mi

07.01.2023
Aklovir Antibiyotik mi
Aklovir muadiliZovirax, Virupos, Virosil, Klovireks, Hernovir, Asiviral, Acyl 200 mg
Aklovir reçetesiz eczane fiyatı55.52 TL
Barkod numarası8699516355616
Aklovir endikasyonlarıSuçiçeği, zona ve AIDS hastalıklarında endikedir

Aklovir hem tablet hem de krem formunda olan bir ilaçtır. İlacın genel kullanımı zona ve suçiçeği gibi virüs odaklı hastalıklardır. Aklovir antibiyotik mi, aklovir krem antibiyotik mi, aklovir tablet antibiyotik mi ve aklovir şurup antibiyotik mi birçok hasta tarafından merak edilen bir konudur. Bunun nedeni virüs odaklı tedavi sağlamasıdır. Ancak Aklovir ilacı antibiyotik olmamakla birlikte antiviral tedavi sağlayan ilaçlardır.

Aklovir zona ve suçiçeği tedavisinde kullanıldığı gibi yüksek bağışıklık gerektiren hastalıklarda da kullanılmaktadır. Özellikle ilik tedavisi geçirmiş hastalarda Aklovir oldukça önemli bir antiviral ilaçtır. Antibiyotik ile antiviral ilaçlar arasındaki fark tanısıdır. Antibiyotikler enfeksiyonlarda kullanım sağlar. Antiviral ilaçlar ise virüs odaklı hastalıklarda kullanılır. Aklovir eczane fiyatı 55.52 lira olarak gözlemlenmektedir.

Aklovir Kullananlar

Aklovir deride oluşan virüslerde tercih edilen bir antiviral grubu ilaçtır. Aklovir kullananlar kısa sürede deride oluşan rahatsız edici virüslerden kurtulmaktadır. İlaç bir hafta boyunca düzenli olarak kullanılması gerekir. Antibiyotikle karıştırılmamalıdır. Çünkü hastalık enfeksiyon değil virüstür. Virüslerde kişilerin hastalığı bir başkasına geçirme riski bulunur. Bu yüzden düzenli bir şekilde ilaç kullanımı yapılarak virüsün bulaşma ve yayılma hızı düşürülmelidir.

Aklovir ne için kullanılır hastalar merak etmektedir. Deri virüslerinde tedavi edici antiviral bir ilaçtır. Özellikle tıp dilinde varicella ve herpes zoster tanılarında oldukça başarılıdır. Bunun yanı sıra bağışıklığı çökerten AIDS virüsünde kuvvetlendirici olarak kullanılmaktadır. Ayrıca ilik nakilli hastalarda bağışıklığın güçlü olması için Aklovir ilacından destek sağlanabilmektedir.

Benzer yazılarım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.