E-Nabiz

Sağlık ocağı cumartesi açık mı 2023

10.02.2022
Sağlık ocağı cumartesi açık mı 2023

Sağlık ocağı cumartesi açık mı 2023, sağlık ocaklarının çalışma saatleri 2023, Türkiye sağlık ocaklarının çalışma saatleri 2023 ve sağlık ocağı cumartesi pazar (hafta sonu) açık mı gibi sorular hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Herhangi bir sağlık sorunuyla karşılaşan ya da ilaç yazdırmak isteyen vatandaşlar Sağlık Ocaklarının cumartesi günü hizmet verip vermediğini merak ediyor. Peki Sağlık Ocakları cumartesi günü açık mı? Aile hekimleri cumartesi günü çalışıyor mu? İste o merak edilen soruların cevapları…

Sağlık Ocaklarının Çalışma Saatleri 2023

Kış aylarına girdiğimiz bu günlerde havalarında soğumasıyla birlikte vatandaşların soğuk algınlığı, grip, nezle gibi şikayetleri de arttı. Bu tür rahatsızlıkları olan vatandaşlar ise Sağlık Ocaklarının cumartesi günü çalışıp çalışmadığını araştırmaya başladı.

Türkiye sağlık ocaklarının çalışma saatleri 2023

Türkiye genelinde Sağlık Ocaklarının hizmet verdiği saatler 08:00 ile 17:00 saatleriyle belirlenmiş bulunuyor. Tabi bazı durumlarda çalışma saatleri aile hekimleri arasında farklılık gösterebilir. Böyle durumlarda yapılacak ilk iş bulunduğunuz yerde kayıtlı olduğunuz sağlık ocağından, aile doktorunuzun çalıştığı gün ve saatler hakkında bilgi edinmenizdir.

Sağlık Ocakları öğle tatili arası Saatleri olan 12:00-13:00 aralığında hizmet vermezler.

Sağlık ocağı cumartesi – pazar (hafta sonu) açık mı?

Sağlık Ocakları cumartesi ve Pazar günleri hizmet vermezler. Sağlık Ocakları hafta sonu Türkiye genelinde kapalıdır. Kısa bir not: Sağlık Ocaklarının Çalışma Saatlerinde Koronavirüs vaka artışına yada vaka düşüşüne göre bazı illerde farklılıklar olabiliyor. Bu durumda bireylerin bulunduğu ildeki İl Hıfzıssıhha Kurulunun kararlarını yakından takip etmeleri bilgi edinme hususunda faydalarına olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.