E-Nabiz

Actifed Antibiyotik mi

15.01.2023
Actifed Antibiyotik mi
Actifed muadiliActifed 60 mg 30 tablet, Actifed 150 ml şurup
Actifed reçetesiz fiyatı36.53 TL
Barkod numarası8699522015245
Actifed endikasyonlarıSoğuk algınlığı, grip, alerjik nezle ve sürekli nezle tedavisinde endikedir

Antihistaminik ve kafein içeren actifed solunum yolları tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Actifed antibiyotik mi sorusu için merak edilen cevabı bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz. Antihistaminikler histaminin etkilerini azaltır, üst solunum yolu rahatsızlıkları belirtilerini azaltır. Antibiyotik ise enfeksiyonları olan bakterileri öldürür. Actifed etken maddeleri olan Triprolidine ve Pseudoephedrine Histaminin etkisini azaltmak üzere kullanılırken, Pseudoephedrine solunum yolu hastalıklarının sorunlarını azaltmak için kullanılmaktadır.

Bu yüzden actifed antibiyotik değildir. Actifed, histaminin etkilerini azaltır ve bu nedenle alerjik reaksiyonların belirtilerini kaybeder. Kafein ise, burun tıkanıklığının açılmasına ve hapşırmanın önlenmesine yardımcı olur. Actifed eczane fiyatı 36.53 TL’dir.

Actifed Kullananlar

Solunum yolu rahatsızlıkları yaşayan ve actifed kullananlar, ilaç hakkında olumlu geri bildirimler bırakmışlardır. Actifen ne için kullanılır hakkında detaylı cevap verecek olursak, actifed, üst solunum yolu belirtileri olan hastalara reçete edilir. Burun tıkanıklığı, hapşırma, gözyaşı salgısını arttıran ve ağrıyan gözler gibi alerjik reaksiyonların belirtilerini gidermek için kullanılabilir. Bu belirtiler, alerjik rinit, sinüzit, konjunktivit gibi alerjik hastalıklar nedeniyle oluşabilir. Ayrıca, grip ve nezle gibi üst solunum yolu hastalıklarının belirtilerinin tedavisinde de kullanabilir.

Ancak Actifed kullanmadan önce doktorunuza danışmalısınız. Doktorunuz size hangi dozda ve ne kadar süre için Actifed’i kullanmanız gerektiğini söyleyebilir. Ayrıca, Actifed kullanmadan önce doktorunuza mevcut sağlık durumunuz, ilaçlarınız, hamilelik veya emzirme durumunuz veya diğer sağlık konuları hakkında bilgi vermelisiniz.

Diğer yazılarım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.