E-Nabiz

E-Nabız kişisel sağlık sistemi

20.12.2021
E-Nabız kişisel sağlık sistemi

E Nabız Sistemi Hakkında

E nabız, sağlık ocaklarından hastanelerden sağlık kurumlarından alınan verilere vatandaşların, internet ve telefon üzerinden ulaşabilecekleri bir uygulamadır. Nerede hangi doktora muayene olduğunuz, tahlil sonuçlarınıza ulaşabildiğiniz, raporlarınızı indirebildiğiniz tamamen kişisel bir sağlık kayıt sistemidir. Erişim kayıtlarınıza aile hekimi ve doktorların ulaşabilmesine izin verdiğiniz sürece tedavi sürecinizin kalitesini artıran, hızlandıran ve sizinle doktorunuz arasında bilgi alışverişini en sağlıklı hale getiren sağlık sistemidir.

E-Nabız kişisel sağlık sistemi 2
E-Nabız kişisel sağlık sistemi 2

E Nabız’a Nasıl Giriş Yaparım?

E devlet üzerinden T.C kimlik numaranız ile mobil imza veyahut e devlet şifreniz ile giriş yapabilirsiniz. E Nabız resmi giriş sayfasında e devlet ile giriş seçeneğini tıkladığınız takdirde e devlet resmi giriş sayfasına yönlendirileceksiniz.

Giriş yaptığınız takdirde profiliniz oluşturmak için yönlendirileceğiniz ilk ekranda ‘’Kullanım Şartları’’ bulunmaktadır. Sisteme devam edebilmek adına ‘’e nabız sistemi kullanım koşullarını okudum’’ kutucuğunu onaylamanız gerekmektedir.

Profil bilgilerinin tamamlamanın ikici aşaması ‘’Kişisel Bilgiler’’ dir. Bu kısımda sağlık verilerinize kimlerin erişebileceğini seçebileceksiniz. Erişim bilgileri son aşamadır. Bu kısımda cep telefonu ve e nabız şifrenizi oluşturmanız gerekmektedir. Sonrasında telefonunuza gelen tek kullanımlık erişim kodu ile e nabzınızı aktifleştirmiş olur ve süreci tamamlarsınız. E devlet şifreniz yoksa aile hekiminize giderek cep telefonunuzu onaylattıktan sonra gelen tek kullanımlık erişim kodu ile sisteme giriş yapabileceksiniz.

E Nabız Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Ana sayfada yer alan sol bölümde profil fotoğrafının altında bulunan düzenle kutucuğu ile açılan menüden profil ve şifre değişikliği yapabilirsiniz.

E Nabız Sağlık Geçmişi

E nabız sisteminiz de ki sağlık verileriniz sisteme girdiğini zaman karşınıza çıkan ilk sayfadır. Sizin geçirmiş olduğunuz son iki muayene de bu ekranda bulunur. Yine bu sayfadan son muayenelerinizi ve geçmiş muayeneleriniz aldığınız hizmetleri ve doktorlarınızı değerlendirebilir yorumlarda bulunabilirsiniz.

Sayfa da bulunan takvim üzerinden MHRS geçmişlerinizi de inceleyebilirsiniz.

E-Nabız Sağlık Profili

Sağlık verilerinizi sağlık geçmişim adlı bölümden takip edebilirsiniz. Tansiyon, nabız, şeker gibi verilerinizi mobilden aktardıysanız bu sayfada bunları grafiksel ve sayısal olarak da görebileceksiniz.

E-Nabız Profil Bilgileri

Ana sayfada yer alan profilimi düzenle butonuyla ülke yaşadığınız, şehir, e posta, kan grubu, boy, kilo gibi bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz. Menüden yapacağınız hekimlerin sağlık verilerimi görsün seçeneği ile sms ve onay kodu ile hekimler sağlık verilerinize ulaşabilecek.

E nabız hesabınızı dilediğiniz yerde kapatabilecek veya dondurabileceksiniz. Ancak hesabınızı sildiğiniz takdirde tansiyon, şeker ölçümü, adım vb. gibi bilgileriniz silinecek ve bir daha ulaşamayacaksınız.

E Nabız Tesis Ziyaretlerim

Bu alandan hastane ziyaretlerinizi görebileceksiniz. Arama butonundan doktor ve branş aratabileceksiniz. Detay gör butonundan verilerinize ulaşabilecek ve size ait olmadığını düşünüyorsanız bana ait değil hata bildiriminde bulunabileceksiniz. Gireceğiniz cep telefonu ve e posta adresleriyle bilgilerinizi paylaşabileceksiniz.

E-Nabız Reçetelerim

Reçetelerim butonuyla daha öncesinden veyahut yeni yazılmış olan reçetelerinize ve detay bilgisine ulaşabileceksiniz. Ayrıca bu alandan ilaçların kullanım periyoduna da ulaşabileceksiniz. Reçete detayından ilacınızın kutu resmini de görebilirsiniz.

E-Nabız Raporlarım

Doktorunuzun sizin için hazırlamış olduğu rapor detaylarını buradan görüntüleyebileceksiniz. Ayrıca belirlemiş olduğunuz kişilerle de raporlarınızı paylaşabileceksiniz.

E-Nabız Hastalıklarım

Bu alandan muayene sonrası size koyulmuş olan tanı bilgilerinize ulaşabileceksiniz.

E-Nabız Tahlillerim

Daha öncesinde veya yeni herhangi bir sağlık kuruluşunda yaptırmış olduğunuz tahlillerinizi ve sonuçlarını buradan görüntüleyebileceksiniz.

E-Nabız Görüntülerim

Çektirmiş olduğunuz radyolojik görüntülerinize buradan ulaşabileceksiniz. Aynı zaman da bu görüntülerinizi dilediğiniz gibi paylaşabileceksiniz.

E-Nabız Kemik İliği ve Kan Bağışı

Burada kan bağış geçmişinizi takip edebilir ve gönüllülerin yürüttüğü çalışmalara göz atabilirsiniz.

E-Nabız Alerjilerim

Burada hekimlerce teşhis edilen alerjilerinizi görebileceksiniz. Takibini bu ekrandan yapabileceksiniz.

E-Nabız Acil Durum Notlarım

Hekimlerinizin size acil bir durumda müdahale edebilmesi için ekleyeceğiniz acil durum notlarından oluşmaktadır.

E-Nabız Dokümanlarım

Hekimlerinizin görmesini istediğiniz dokümanları ekleyebileceğiniz alandır.

E-Nabız Organ Bağışı

Hekimlerinizin organ bağışı ile ilgili bildirimlerinizi göreceği alandır. Ve bu bildirimler doğrultusunda yetkililer sizinle irtibata geçecektir.

E-Nabız Randevularım

MHRS veya web sitesi üzerinden planlayabilirsiniz. Ve almış olduğunuz randevuların detaylarını görebilirsiniz. Sistem üzerinden yakın akrabalarınız içinde randevu oluşturabilirsiniz.

E-Nabız Paylaşım

Ayrıntılarını siz belirleyerek seçtiğiniz kişiyle paylaşımda bulunabiliyorsunuz. Ayrıca çocuklarınızın ve ebeveynlerinizin kayıtlarına da buradan ulaşabilirsiniz.

Sağlık bilgilerinize sadece sizin seçtiğini kişiler veya hekimler ulaşabilir görüntüleyebilir. Paylaş seçeneği ile geçici izin verdiğiniz kişiler bilgilerinizi görüntüleyebilecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.