E-Nabiz

Zayıflama iğnesini devlet karşılıyor mu

29.08.2023
Zayıflama iğnesini devlet karşılıyor mu

Zayıflama iğnesi, vücutta doğal olarak meydana gelen ve kan şekeri, insülin seviyeleri ile sindirimi kontrol altına almaya yardımcı bir hormona benzetilen bir ilaçtır. Zayıflama iğnesi, yetişkin obez kişilere ve aşırı kilosu olan kişilerle kilo konusunda sıkıntılı olanlara enjekte yapılan reçeteli bir ilaçtır.

Zayıflama iğnesi kullanmayı düşünen kişiler, zayıflama iğnesini devlet karşılıyor mu diye merak etmektedirler. Reçeteli ilaç olması nedeniyle devlet bu ilacın ödemesini yapmaktadır. Günlük bir defa enjekte yapılır. Yemekten önce veya yemekten sonra deri altına enjekte edilir. Üst üste aynı yerden enjekte etmeyin.

Zayıflama iğnesinin belirli olan yan etkileri genel olarak şunlardır.

  • Baş ağrısı
  • Susuzluk hali
  • Çok sık idrara çıkma
  • Bulanık görme olmaktadır.

Doz ayarlamasını doktorunuz size bildirecektir. Oda sıcaklığında veya buzdolabında saklayınız. Zayıflama iğnesi sayesinde istenmeyen kilolardan kişiler kurtulabilmektedir. Açlık hissini geciktirmede çok etkili olmaktadır. Kilo veremeyen kişilerin kilo vermesine yardımcı olmaktadır. Zayıflama iğnelerini eczanelerden rahatça alabilirsiniz. Zayıflama iğnesini bazı kişiler kullanamaz. Bu kişiler, zayıflama iğnesi içerisin de yer alan maddelerden disodyum fosfot dihidrat, hidroklorik asit gibi maddelere alerjisi olan kişilerin kullanmaması gerekir. Bu nedenle de doktora danışmadan asla kullanmayınız.

Hamile iseniz bu zayıflama iğnesini kullanmayınız. Aile içerisinde tiroid kanseri olan kişilerinde kullanmaması gerekir. Zayıflama iğnesini hamile olan kadınların enjekte yaptırması sonrası bebeğe zarar verip vermediği tam olarak anlaşılmış değildir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.