E-Nabiz

Acnegen aile hekimi yazabilir mi

02.03.2022
Acnegen aile hekimi yazabilir mi

Aile hekimi acnegen yazabilir mi, acnegen aile hekimi yazabilir mi ve sağlık ocağında acnegen yazarlar mı soruları son dönemlerde oldukça fazla soruluyor. Bildiğiniz üzere Aile hekimleri, ciddi tedavi gerektirmeyen ve yan etkileri olmayan ilaçlar yazabiliyor. Ancak doktor gözetimi altında tutulması gereken ve yan etkileri olan ilaçları yazmamıyorlar. Bu ilaçlardan biri de Acnegen. Acnegen, sivilcenin şiddetli boyutlara ulaşması, yara ve iz bırakacak duruma kadar gelmesi ile kullanılan bir ilaçtır.

Acnegen aile hekimi yazabilir mi

Acnegen sivilce ilacını almak için aile hekimize başvurduğunuzda, aile hekiminizden olumsuz yanıt alabilirsiniz. Çünkü aile hekimlerinin acnegen adlı bu ilacı yazmaya yetkisi yoktur. Acnegen sivilce ilacına ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, doğrudan bir doktora başvurmalı ve doktorunuza alıp alamayacağınızı sormalısınız.

Doktorunuz sizin durumunuzu çeşitli testler yardımı ile inceleyip analiz ettikten sonra sizlere bu ilaca ihtiyacınız olup olmadığını söyleyecektir. Acnegen ilacı ile sivilce hastalığının tedavisi ortalama 4 ila 6 aya kadar sürebilmektedir. Ancak tedavi başladığından itibaren iyileşme belirtileri 8 hafta içerisinde görülür.

Aile hekiminiz eğer sizlere Acnegen ilacı kullanmanızı önerirse, sizlere reçete yazacaktır. Bu raçete ile beraber çevrenizdeki en yakın eczaneye giderek, Acnegen ilacınızı isteyebilirsiniz. Bu sayede ilacı alabillirsiniz. Ancak eczaneye doktorunuzdan herhangi bir reçete almadan giderseniz, eczane sizlere maalesef ki Acnegen ilacını vermeyecektir. Ayrıca eklemek gerekir ki karaciğer hastalığı olanlar ve çok yüksek seviyede kan yağ değeri olan kişiler bu ilacı kullanamaz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.