E-Nabiz

MHRS Sisteminden Nasıl Randevu Alınır?

18.01.2022
MHRS Sisteminden Nasıl Randevu Alınır?

Türkiye’de dijital olarak vatandaşlara en hızlı ve en kolay yoldan randevu hizmeti veren MHRS, yani açılımı ile Merkezi Hekim Randevu Sistemi istatistiklere göre binlerce kez ziyaret edilmektedir. Randevu alımında mobil uygulama, arama veya internet üzerinden gibi seçenekler bulunmaktadır. Arama ile randevu almak isteyenler 182 nolu hattı tuşlamalıdır.

MHRS Sisteminden Nasıl Randevu Alınır?

İnternet sitesi üzerinden randevu almayı merak edenler bulunuyor. Siz de MHRS sitesine giriş yaparak randevu almak için adımları takip ederek uygulayın.

  • İlk adımda tarayıcınıza https://mhrs.gov.tr/vatandas/#/ linkini ekleyerek arama tuşuna basın. Ardından MHRS’nin sitesine girmiş bulunacaksınız.
  • Açılan sayfa bulunan T.C kimlik No ve parola kısmını bilgilerinizi girerek doldurun. Eğer daha önce kayıtlı değilseniz üye ol butonuna tıklayarak üyelik kaydı oluşturmanız gereklidir.
  • Bir diğer seçenek de e-Devlet ile giriş yapmak. Yazılı butona tıkladıktan sonra kimlik doğrulama yapmanız gerekir. Ardından randevu sayfasına girmiş olacaksınız.
  • Yeni açılan sayfada bulunan ‘Hastane Randevusu Al’ yazısına tıklayın.
  • Arama tipini seçiniz. Yeni sayfada karşınıza birtakım bilgiler çıkacak. İl, ilçe, klinik gibi. Randevu almak istediğiniz konuma göre bilgileri doldurun.
  • Ekranı doldurduktan sonra ‘Randevu Ara’ yazısına tıklayın. Sonra eğer mevcut randevu bulunuyorsa önünüze çıkacaktır. Doktoru seçtikten sonra randevu gün ve saatini de seçin.
  • Aramalarınıza uygun randevu bulunmuyorsa alternatif kısımlara bakabilirsiniz veya diğer günlerde yeni randevular açıldığında tekrar tekrar girip deneyebilirsiniz.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.