E-Nabiz

Aile Hekimi Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır

10.02.2022
Aile Hekimi Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır

Aile hekimi değiştirme işlemi nasıl yapılır, sms ile aile hekimi sorgulama, internet üzerinden aile hekimi değiştirme, e nabız sağlık ocağı değiştirme, ilçe sağlık müdürlüğü aile hekimi değiştirme ve e devlet aile hekimi değiştirme e nabız gibi sorular hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Aile hekimleri özellikle nezle gibi basit hastalıklarda ilk başvurduğumuz yer alıyor. Bunun yanında bazı testleri yaptırmak için de uğradığımız yerler haline geliyor.

Aile Hekimi Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır

Fakat uzun süredir aile hekimimize gitmediysek veya yeni bir yere taşındıysak aile hekimimizin kim olduğunu öğrenmek isteyebiliriz. Aile hekimimizi öğrenmenin birçok yolu bulunmaktadır. İster SMS ile ister e-devlet üzerinden istersek de il sağlık müdürlüğü üzerinden istersek de internet üzerinden öğrenebilirsiniz.

Sms ile Aile Hekimi Öğrenme

SMS atarak aile hekiminizi öğrenmek için AH yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra T.C Kimlik numaranızı yazıp 6998’e kısa mesaj (SMS) gönderebilirsiniz. Daha sonrasında aile hekiminiz ile ilgili bilgiler telefonunuza gelecektir. Bu işlem tüm operatörlerden yapılabilir. Ücret olarak ise 1 TL ücret alınmaktadır.

İnternet Üzerinden Aile Hekimi Öğrenme

İnternet üzerinden aile hekminizi öğrenmek için E-devlet şifreniz olmalıdır. E-devlet şifreniz varsa “Aile hekim bilgisi” hizmetini (Aile Hekim Bilgisi Sorgulama (turkiye.gov.tr)) kullanarak kolaylıkla aile hekiminizi öğrenebilirsiniz. Yine e-nabız ile de aile hekiminizi öğrenebilirsiniz. İster E-devlet isterseniz de E-nabız ile aile hekiminizi öğrenin bu işlem tamamen ücretsizdir.

İlçe Sağlık Müdürlüğünden Öğrenme

Aile hekiminizi öğrenmenizin son yolu ise ilçe sağlık müdürlüğünden veya çevrenizdeki en yakın aile sağlığı merkezinden öğrenmektir. Aile hekiminizi öğrenmek için ilçe sağlık müdürlüğüne veya size en yakın aile sağlığı merkezine giderek öğrenebilirsiniz. Bu yöntemle aile hekiminizi öğrenmeniz de tamamen ücretsizdir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.