E-Nabiz

Zostex Aile Hekimi Yazabilir mi

18.07.2022
Zostex Aile Hekimi Yazabilir mi

Zostex ne işe yarar konusunda merakınız bulunuyor ise bu yazımızda ilgili konuyu işleyeceğiz. Bu sayede sizler de zostex hakkında detaylandırılmış olan bu içeriğimizden faydalanabileceksiniz. Güvenilir şekilde en doğru bilgiler ile zostex ne işe yarar ve zostex aile hekimi yazabilir mi gibi aradığınız her detayı sizler de yazımızda bulabilirsiniz.

Zostex yeşil reçete mi kırmızı reçete mi diye soruyor olabilirsiniz. Zostex tablet beyaz reçete ile yazılan ve ithal bir üründür. 125mg’lık şeklinde 7 tablet olarak satışa sunulur. Zostex ayakta ve raporsuz olan hastalara yalnızca uzman hekim tarafından reçete olarak yazılabilir. Bunun dışında, hastaların raporu olunca, Tüm sağlık kuruluşlarında tüm hekimler tarafından reçeteye yazılabilir. Zostex aile hekimi yazabilir anlamına gelir. Raporun maksimum süresi 2 yıl olmak zorundadır. Zostex aynı zamanda SGK tarafından karşılanmaktadır. SGK’nın sıralı dağıtım olarak belirlemiş olduğu ilaçlar listesine girmektedir. Organ ve doku nakli raporu bulunan hastaların reçeteleri ile sıraya girerek ücretsiz şekilde temin ettikleri bir ilaçtır.

Zostex Reçetesiz Alınır mı

Zostex reçetesiz alınır mı veya zostex reçetesiz satılır mı diyorsanız, bu bilgilerden sonra bu ilacın reçetesiz ve raporsuz bir şekilde alınmayacağını bilebilirsiniz. Zostex zona tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Vücut direncini yükseltmek amacıyla, virüsün giderek yayılmasını önler. Mevcut insan vücudundaki virüslerin artmasını durdurup vücudun var olan ile savaşmaya direncini kazandırır. Zona dışında, organ ve doku nakli olmuş hastalarda vücut direncini yükseltmek amacı ile de kullanılır.

Zostex güncel fiyatı 449 TL‘dir. Zostex SGK karşılıyor mu? bu ilacı SGK karşılar. 41 TL değerinde ilaç farkını ödeyerek bunu reçeteniz ile satın alabilirsiniz. Organ nakli olmuş hastaların ilaç farkı ödemeden ücretsiz şekilde ancak ilaç sırasını bekleyerek temin etmesi mümkün olur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.