E-Nabiz

Zespira aile hekimi yazabilir mi

14.03.2022
Zespira aile hekimi yazabilir mi

Zespira aile hekimi yazabilir mi, aile hekimi hangi ilaçları yazar, zespira şu ile verilir mi ve zespira kullananlar Kadınlar Kulübü gibi sorular hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Zespira alerjik belirtiler de yani hapşırık, burun tıkanıklığı, burun akıntısı ve burun kaşıntısı kontrolüne yardımcı olabilmesi amacı ile kullanılmaktadır.

Zespira aynı zamanda 15 yaşında ve daha büyük yaşta olan çocukların astım tedavilerinde de kullanılmaktadır. Zespira halk arasında saman nezlesi olarak da bilinen mevsim alerjenleri çimen, polen gibi etkenlerin tetiklemesi sonucu oluşmaktadır, bu durum uzun süre devam edebilir. Örneğin ev tozu hayvan tüyü hayvan köpekleri de astımı tetiklemektedir. Zespira ise bu noktada bu alerjen maddelerin vücuda girişine önleyerek astım veya alerjik nezlenin sebep olabileceği semptomların iyileştirilmesinde veya kaldırılmasında rol oynamaktadır. Zespira ilacının Ağrı, uykusuzluk, baş ağrısı, kusma ve Hiperaktivite gibi yan etkileri bulunmaktadır. Eğer ilacı kullanmanız gereken dozaj dan fazla kullanmış iseniz doktorunuzla görüşmeniz de fayda vardır.

Zespira aile hekimi yazabilir mi?

Aile Hekimleri Sağlık Bakanlığının yayınlamış olduğu genelge ile artık birçok hastalığın teşhisini koyup ilaç yazabilmektedir. Çok ciddi derece de uzman hekim görüşü gerektirmeyen hastalıklar, Aile Hekimlerince tedavi ve kontrol altında tutulmaktadır. Aile Hekimleri ağır nörolojik hastalıklar, ciddi dermatolojik rahatsızlıklar ve bazı psikiyatri ilaçlarını yazamamaktadırlar.

Zestiria ilacı diğer teşhisler den farklıdır. Bu ilaç dermatoloji uzmanları tarafından rapor edilebilmektedir. Ancak bu raporu dilerseniz reçetesiz de alabilirsiniz dolayısı ile aile hekiminize danışmanız da ve yardım almanızda da fayda vardır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.