E-Nabiz

Aile Hekimleri Hangi İlaçları Yazabilir?

14.01.2022
Aile Hekimleri Hangi İlaçları Yazabilir?

Aile hekimleri hangi ilaçları yazabilir, aile hekimleri hangi ilaçları yazabilir 2022 ve aile hekimi uzmanı hangi ilaçları yazabilir gibi sorular hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Bir aile hekimi olarak tüm tıbbi problemlerde ilk muhatap sizsiniz ve hastalarınızla güçlü bir bağınız var. Sadece semptomları tedavi etmiyorsunuz, kişisel yaşam ortamlarında tüm kişiye göz kulak oluyorsunuz. Size çok çeşitli ve yaratıcı özgürlük sunan bir uzmanlık arıyorsanız, kısaca genel tıp ideal çözümdür. Aile hekimliğinde şu anda iş olanakları özellikle iyi, çünkü tüm Türkiye’ de aile hekimlerine ihtiyaç var. Örneğin İstanbul’da , yerleşik bir pratisyen hekim olarak genel koşullar , pratisyen merkezli bakım ve aktif bir profesyonel politika sayesinde özellikle çekicidir.

Aile Hekimleri Hangi İlaçları Yazabilir 2022

Tamamen yasal olarak, herhangi bir doktor herhangi bir ilacı reçete edebilir. Yerleşik doktorlar belirli bir uzmanlık alanında uzmanlaşır ve genellikle yalnızca ilgili ilaçları reçete eder.

Bu nedenle, yasal olarak sigortalı hastası için uzman olmayan bir ilaç yazan bir asistan doktor, kendisini bir muayene kurulunda haklı çıkarmak zorunda bile kalabilir. Bu gibi olumsuzlukların yaşanmaması için aile hekimlerinin ve diğer doktorların ilaç yazarken seçici olmalıdır.

Türkiye’de Aile Hekimleri, SUT’ta Aile Hekimi uzmanının ve uzman hekimin yazabilecekleri tüm ilaçları hastaya reçete edebilirler. Ancak SUT’ta alakalı uzmanın ( göz hastalıkları uzmanı, cildiye uzmanı, psikiyatri uzmanı gibi ) yazabilecekleri ilaçları yazamazlar. Bu hastalar üzerinde oluşabilecek yanlış kararların önüne geçmektedir.

Yorumlar
  1. Merve dedi ki:

    Babam için randevu almak istiyorum

    1. Admin dedi ki:

      Merve hanım mhrs uygulaması veya enabız uygulaması üzerinden randevu işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.