E-Nabiz

Doğum Kontrol Hapı Reçetesiz Satılır mı

19.07.2022
Doğum Kontrol Hapı Reçetesiz Satılır mı

Doğum kontrol hapı hakkında bilmediğiniz detayları bu yazımızda açıklayacağız. Doğum kontrol hapı reçetesiz alınır mı 2022 ve doğum kontrol hapı reçetesiz satılır mı 2022 sorusunun yanıtını içeriğimizde bulacaksınız. Bu sayede sizler de doğum kontrol hapı reçetesiz satılır mı bunu öğrenebileceksiniz. Gebe kalmak istemeyen her kadının düzineli kullanması gereken ilaçlardır.

Doğum kontrol hapı ile ertesi gün hapını karıştırmamak gerekir. Doğum kontrol hapı düzenli cinsel ilişki sırasında gebe kalmamak adına düzenli şekilde kullanılan bir haptır. Adet düzenleyici faktörü ile de kullanılmaktadır. Ertesi gün hapı ise, korunmasız cinsel ilişkiden hemen sonrasında 72 saat süre ile geçerli olan, gebe kalmamak için kullanılan bir ilaçtır. Doğum kontrol hapı düzeni kullanım gerektirir. Ancak ertesi gün hapını cinsel ilişkiden sonra bir adet olmak kaydı ile kullanmak kafidir.

İlgili makale: Duphaston aile hekimi yazabilir mi

Doğum kontrol hapı reçetesiz şekilde satılmaz. Sizler bu ilacı kadın doğum uzmanlarına ya da aile hekimlerine beyaz reçete ile yazdırabilirsiniz. Reçetesiz eczaneden alamazsınız. Ancak sağlık ocaklarından ücretsiz şekilde sıralı dağıtım olarak temini de yapılmaktadır. Reçete olmadan ancak bu şekilde aile sağlığı merkezlerinde hemşire vasıtası ile temin edebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.