E-Nabiz

Wellbutrin XL aile hekimi yazabilir mi

17.01.2022
Wellbutrin XL aile hekimi yazabilir mi

Wellbutrin XL aile hekimi yazabilir mi, Wellbutrin xl kullanan var mı, Wellbutrin XL ilaç, Wellbutrin XL reçetesiz alınır mı, Wellbutrin reçetesiz satılır mı ve Wellbutrin XL muadili hakkında merak edenler için bilgi gibi sorular hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Wellbutrin XL ilacı dünyanın 6’ncı büyük ilaç şirketi olan, Londra’da bulunanLaxo Smith Kline fabrikasında üretilen bir ilaçtır. Wellbutrin muadili Zyban olarak SGK kayıtlarında geçmektedir. SGK’nın karşıladığı ilaçlar güncel liste

Wellbutrin XL aile hekimi yazabilir mi?

Wellbutrin XL ilacı Antidepresan olan bir ilaçtır. Doktorlar tarafında, hastalarına yazılan kişisel bozukluklar, depresyon geçirenler, alkol, uyuşturucu, sigara içme bağımlısı olan kişilerde yarar sağlayan, ortadan kaldıran ve tedavide büyük yardımcı olan uzman doktorun teşhisiyle, onayında ve gözetim altında ne kadar zamanda kullanılması gereken bir ilaçtır. En sık görülen yan etki uyumada zorluk çekilen, baş ağrısı, ağızda kuruluk, ağızda tat değişikliği, yorgunluk, halsizlik, kafa karışıklığı, depresyon, kilo verme gibi daha bir çok yan etkileri bulunur. Yukarıda saydığımız yan etkiler varsa eğer. Doktora, ertelemeden başvurmalı ilacı yarıda bırakıp, bırakmamada yardımcı wellbutrin XL ilacı nasıl kullanılır? Wellbutrin XL doktorun istediği şekilde günde doz miktarı yüksek,düşük dozda doktorun tavsiyesine uyarak, ne zamana kadar daha kullanılması gereken bir ilaçtır.

Wellbutrin XL ilacı hangi uzman doktor yazabilir?

Wellbutrin XL ilacı psikiyatri doktorlar ve nöroloji uzman doktoru tarafında yazdırılır. Wellbutrin XL ilacı sadece uzman psikiyatri doktor,uzman nöroloji doktorları yazabilir. Diğer doktorlar yazamaz,sadece psikiyatriye yada nörolojiye yönlendirir. Bir de sorulardan en çok merak edilen, Wellbutrin XL ilacı aile hekimi yazarmı? Sorusunu cevaplandırmaya; Wellbutrin XL ilacı aile hekimi yazamaz,Ancak psikiyatri yada nöroloji doktorlar devam etmesi gereken bir ilaçsa ve ilacına devam edilmesi gerekirse doktorun uzman doktorun gitmesi yada ulaşılması zorlaşırsa aile hekimi nde yazdırılabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.