E-Nabiz

E-Nabız aşı kartı sorgulama

09.01.2023
E-Nabız aşı kartı sorgulama

Covid-19 salgını ile birlikte bir çok ülke kendi aşısını süretmeye ve ürettiği aşıyıvatandaşlarına uygulamaya başlamıştır. Bu aşılar arasından ülkemizde Sinovac, Biontech uygulanmaktadır. Ülkemizdee 3 doz sinovac veya 2 doz biontech olanlar aşılama kapsamında tüm dozlarını tamamlamış kabul edilmektedir. Yalnız aşılama işlemi tamamlanan vatandaşlarımız aşı kartı oluşturabilmektedirler.

E-Nabız aşı kartı sorgulama nasıl yapılır ? (Mesaj)

Aşı kartı oluşturabilmek için yapılması gereken adımlar şu şekildedir.

  • E nabız uygulaasına giriş yapınız.
  • Karşınıza çıkan “Covid-19 aşı durumu” butonuna tıklayınız.
  • Açılan ekranda “Aşı Bilgileri” butonuna basınız.
  • Daha sonra “Covid-19 Aşı Kartı” yazan yere tıklayınız.
  • Açılan sayfada karşınıza “Kart görüntüle”, “PDF” ve “Sil” şeklinde 3 seçenek çıkacaktır. Burada “Kart görüntüleye basarak” mevcut aşı kartınızın sorgulamasını yapabilirsiniz veya isterseniz “PDF” kısmına tıklayarak pdf dosyası halinde covid-19 aşı kartınızı indirebilirsiniz.

Eğer istediğiniz aşı bebeklik aşıları ise ebaniz.gov.tr adresine giriş yapıp “Aşı takvimi” kısmına bastıktan sonra karşınıza çıkan aşı takviminde “elektronik aşı kartını pdf olarak indir”  e tıklayarak bebeklik döneminde yapılan aşılarınızn sorgulamasını yapabilirsiniz.

Aklınıza takılan e-nabız uygulaması kullanımıyla ilgili yanıtlara : https://enabiz.gov.tr/document/KILAVUZ_.pdf linkinden ulaşabilirsiniz.

E-Nabız temaslı raporu nasıl alınır?

E-Nabız rapor nasıl alınır sorusunun yanıtını arıyor olabilirisiniz. e-nabız raporları içerisinde temaslı raporu bulunur. Peki e-nabız temaslı raporu nasıl alınır? Bütün sorulara karşı merak etiklerinizi yazımızda bulabilirsiniz. E-nabız sistemine giriş yaparsınız. Ülkemizin ve dünyanın yaşamış olduğu bir salgın olması nedeni ile e-nabız zaten ilk girişte ana sayfanız Covid 19 olacak şekilde yararlanmıştır.

Bu sayede Covid 19 bilgilerinize dair aradığınız her şeyi ana sayfanız üzerinden bulmak da mümkün olur. E-nabız temaslı raporu almak için; e-nabız giriş – Covid 19 bölümü – ve Covid 19 bilgilerinizde görünen temaslı ibaresi ile rapor oluşturmak mümkün olur. Hayat eve sığar uygulaması üzerinden durumumu görüntüle diyerek burada yer alan durum bilginiz ile de rapor oluşturmanız mümkün. Özellikle MEB in de temalı öğrencilere özürlü ve devamsızlıktan sayılmayacak izin vermesi, e-nabız temaslı raporu almaya vatandaşları yönlendirmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.