E-Nabiz

E-nabız 4’lü Tarama Testi

14.01.2023
E-nabız 4’lü Tarama Testi

Gebeliğin belirli dönemlerinde gerçekleştirilen tarama testlerinin önemi bir hayli büyüktür. Anne karnındaki bebeğin sağlığı hakkında bilgi veren ve çeşitli rahatsızlıklara sahip olup olmadığını gösteren testlerden birisi de 4’lü tarama testi olarak bilinmektedir.

E-nabız 4’lü tarama testi

Başta Down Sendromu olmak üzere çeşitli hastalıkların olup olmadığının anlaşılmasına olanak veren testlerden birisidir. Kromozal bir hastalığa sahip ise veya spina bifida rahatsızlığı varsa ailenin bilgilendirilmesini sağlayan testtir. Genellikle 18. haftalarda yapılmakta olan 4’lü Tarama Testi ile ilgili sonuçları E-nabız üzerinden görüntülemenize olanak verilecektir. Bebek ve anne üzerinde yapılacak değerlendirmeler, alınacak kan örnekleri ve ultrason görüntüleri sayesinde riskin ne kadar yüksek olduğu hesaplanabilecektir. Ancak bu testlerin tanı konması gibi bir amacı bulunmamaktadır. Gebelik takibinin yapılması esnasında faydalı bilgilerin sağlanmasına katkı sunmaktadır.

  1. Anne adaylarının değerlerinde herhangi bir sapma olup olmadığını gösteren test sonuçları E-nabız üzerinden takip edilmektedir.
  2. E-nabız sistemine giriş yapmanızın ardından Tahlil sonuçlarını görüntüleyebileceğiniz alanda bu test sonuçlarını görüntülemeniz mümkün olacaktır.
  3. Hangi doktor tarafından muayene olduğunuz, test süreçleri ve sonuçları hakkında kapsamlı bilgilere ulaşabilirsiniz.
  4. Yaptırmış olduğunuz tahlilleri görüntüleme konusunda sorun yaşamamak için detayları görüntüleyebilirsiniz.
  5. Hangi tarih aralıklarında test yaptırdığınızı da filtreleme seçeneğiniz bulunacaktır.

PDF butonuna tıkladığınızda cihazınıza kaydetmenize ve çıktı almanıza olanak verilecektir. Gebeliğinizin takibi esnasında istenecek olan test sonuçlarını öğrenmek için vakit kaybetmeyeceksiniz. En hızlı çözümleri elde edeceğiniz E-nabız sayesinde sağlıklı şekilde ilerleyebileceksiniz.

Yeni makalemiz olan e nabız neden ingilizce oldu yazımızı okuyabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.