E-Nabiz

Toplum Sağlığı Merkezi Maaşları Ne Kadar

14.02.2022
Toplum Sağlığı Merkezi Maaşları Ne Kadar

Toplum sağlığı merkezleri ilçelerde gerçekleştirilen sağlıkla ilgili eğitim, tarama, denetim, istatistik, muayenene, rehabilitasyon gibi işlerin yapıldığı devlet kurumlarıdır. Bu merkezlerde çok çeşitli unvanlarda memurlar çalışmaktadır. Örneğin içme sularını çevre sağlığı teknisyenleri kontrol etmektedir.

Toplum Sağlığı Merkezi Maaşları Ne Kadar

Üst merkezlerden gelen eğitim, kanser tarama, okula yeni başlayan öğrencilerin işitme tarama testlerini ebe, hemşire ve sağlık memurları yapmaktadır. Bu merkezlerde toplum sağlığı teknisyenleri, diş hekimleri ve aile hekimleri de görev alabilmektedir. Diş hekimleri toplumun ağız ve diş sağlığını koruyucu ve tedavi edici poliklinik hizmetleri vermektedir. Toplumun sağlığının korunmasında önemli görevler üstlenen toplum sağlığı merkezlerinde çalışan memurların maaşlarını sizin için derledik.

Farklı unvanların bulunması sebebiyle maaşları da farklılık göstermektedir. Bu unvanların aldığı ortalama maaşlara örnek verelim. Ön lisans mezunu, mesleğe yeni başlayan tekniker kadrosundaki memur ortalama 7.320 TL civarında maaş alacaktır. Lisans mezunu mesleğe yeni başlamış hemşire kadrosundaki bir hemşire ortalama 7.700 TL civarında maaş alacaktır. Mesleğe yeni başlamış toplum sağlığı merkezinde çalışan diş hekimi ortalama 9.600 TL civarında maaş alacaktır.

1000 Nüfuslu aile hekimi maaşı

Aile Hekimi Maaşları Ne Kadar

ingiltere’de doktorlar ne kadar maaş alıyor

Sağlık ocağında çalışan bir doktor ne kadar maaş alır

Yukarıda görüldüğü gibi toplum sağlığı merkezlerinde çalışan farklı unvanlardaki memurların maaşları farklılık göstermektedir. Bu maaşlar ortalama maaşlardır ve bu rakamlar çalışılan ilin doğuda olması, ek ödeme, sendika üyeliği tazminatı gibi diğer unsurlar eklendiğinde biraz daha artabilmektedir. Toplum sağlığı merkezlerinde çalışan laborant, röntgen teknisyeni gibi kadrolarda çalışan memurlar da vardır. Bu memurlar da ortalama 7.500 TL civarında maaş almaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.