E-Nabiz

Suprax aile hekimi yazabilir mi

10.03.2022
Suprax aile hekimi yazabilir mi

Suprax aile hekimi yazabilir mi, suprax şurup kullananlar, suprax şurup ne işe yarar ve suprax reçetesiz alınır mı gibi sorular hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Tıp bilimi dünyanın en kutsal mesleklerinden bir tanesidir. Kendi içinde de uzmanlaşma alanları vardır. Günümüzde insanların en çok başvurduğu merkezlerden bir tanesi de sağlık ocaklarıdır. Burada hizmet veren doktorlara ise aile hekimi adı verilir.

Suprax aile hekimi yazabilir mi?

Yeni yasal düzenlemeler ile her bireyin kendisine en yakın adreste tanımlanmış olan bir aile hekimi vardır. Bu hekimler kendi görev kapsamları içinde ilaç yazıp, tahlil isteyebilir, muayene yapabilirler. Yine yasal düzenlemelere göre aile hekimleri her ilacı yazamaz. Belli sınırlamaları vardır. Birçok insan Suprax yazabilir mi diye merak ediyor. Bu yazıda da bu sorunun yanıtı verilmektedir.

Suprax nasıl bir ilaçtır?

Suprax bir antibiyotiktir. Dolayısı ile de reçete ile satılan eczanelerden hiçbir şart altında rastgele alınamayan bir ilaç türüdür. 400 mg film kaplı tablet olarak satışa sunulmaktadır. Boğaz ve bademcik iltihabı, orta kulak iltihabı, sinizüt, cinsel temas ile bulaşan hastalıklar, sistit ve üretit gibi mujhtelif türden enfeksiyon problemlerinde kullanılır.

Böbrek sorunu olan dışında olanların bir de bu tarz bir ilaca alerji tepki verenlerin dışında herkesin kullanabileceği bir ilaçtır. Eğer aile hekimi yaptığı muayene ve tahliller sonucunda böyle bir bulguya rastlar ise o zaman Suprax yazabilme yetkisi vardır. Lakin bu ilacın üstte belirtilen durumlar dışında başka bir enfeksiyon için yazılabilmesi mümkün değildir. Özetle Suprax aile hekimlerinin ilaç listesindedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.