E-Nabiz

Neurontin Hangi Doktor Yazabilir

21.01.2022
Neurontin Hangi Doktor Yazabilir

Neurontin hangi doktor yazabilir, neurontin 800 hangi doktor yazabilir ve neurontin 800 reçetesiz alınır mı gibi sorular hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Neurontin muadili gabaset ve eveptin olarak gösterebiliriz. Neurontin ilacı, epilepsi nöbetlere engel olabilmek için ya da kontrol altında tutmak ve zona sonrasındaki sinir ağrısının etkisini azaltmak için yazılan bir ilaçtır. Bunun yanında, Sara ve sinir dokusuna bağlı ağrılarda da aktif olarak kullanılır ve ağrı kesici görevi görür. Yoğun bir şekilde kullanılan ve alanında tavsiye edilen bir ilaç olarak bilinmektedir.

Neurontin Hangi Doktor Yazabilir

Antikonvülsan ilaç ya da antiepileptik ilaç olarak da bilinmektedir. Etken maddesi ise, gabapentindir. Bu madde, beyin üzerindeki elektriksel aktivitenin değiştirilmesiyle çalışmaktadır. Neurontin, doktor kontrolü dışında kullanılmaması gereken bir ilaçtır. Bunun yanında doktor tavsiyesiyle kullanılırken de uygun şekilde kullanmak önemlidir.

Bu ilacın bazı bilinen yan etkileri bulunmaktadır. Bunlar; Uyku hali, yorgunluk, baş dönmesi, dikkat eksikliği, algılamada zorluk, çift görme ve ağız kuruluğudur. Reçetesiz olarak satışı yapılamayan ilaçlar arasında bulunan Neurontin, uzman bir doktorun uygun gördüğü durumlarda, önerilen dozda kullanılmalıdır. Kontrolsüz ve aşırı kullanımı oldukça zararlıdır.

Reçetesiz satın alınamayacak olan ilacın hangi doktorlar tarafından yazılabileceği ise, birçok kişi tarafından merak edilmekte ve araştırılmaktadır. Nöroloji, Çocuk Hastalıkları, Fizik Tedavi ve Endokrinoloji bölümlerince reçeteye yazılabilen ilaç, uzman doktorlar tarafından planlı bir şekilde tavsiye edilmelidir.

Neurontin, kullanım konusunda dikkat gerektiren ve fazlasıyla yan etkileri bulunan bir ilaçtır. Bu yüzden; doktorun uygun gördüğü dozun dışına çıkılmamalıdır. Farkında olmadan yanlış doz kullanımına maruz kaldıysanız ya da ilacın bilinmeyen bir yan etkisiyle karşılaştıysanız, mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.