E-Nabiz

Secita Aile Hekimi Yazabilir mi?

05.04.2022
Secita Aile Hekimi Yazabilir mi?

Önceden secita kullandınız. Belki de bu ilacın faydalarını çevrenizden duydunuz ve kullanmak istiyorsunuz. secita aile hekimi yazabilir mi diye merak ediyorsunuz, bu hususta sizler de secita ilacı ile ilgili bilmediğiniz detayları bu içeriğimizde bulabilirsiniz. Özellikle hangi psikolojik etken ilaçların aile hekimi tarafından yazılıp yazılamayacağı merak konusu oluyor. Söz konusu ilacı aile hekimi yazabilir mi bunu bu alanda bulabilirsiniz.

Secita Nedir? Ne İçin Kullanılır?

İnsanlarda bazen kaygı durum bozuklukları oluşabilir. İntihar düşüncesi, sürekli bu düşünceyi akıldan çıkaramama, depresyon, panik atak ve anksiyete teşhisi konulabilir. Bu teşhislerin konulmasının ardından durumun düzeltilmesi için hekim tarafından genellikle secita ilacına başvurulur. Çünkü bu ilaç, ilgili hastalıklar için üretilmiştir. İnsan beyninde var olan gereksiz kurguları kaygılar ve sürekli olumsuz düşünce, intihar düşüncesi gibi durumları kafadan silmeye odaklı bir ilaçtır. Etkisi mühimdir. Bu nedenle uzmanlar bu ilacın yardımcı güçlerinden her zaman faydalanır.

Aile Hekimi Secita Yazabilir mi?

Aile hekimlerinin yazabildikleri ilaçların belirli kodları ve sınırları vardır. Secita psikiyatri alanında kullanılan ve uzmanlık gerektiren bir dal için geçerliliği olan bir ilaçtır. Bu hususta aile hekimleri secita yazamaz diyebiliriz. Ancak bir psikiyatr tarafından rapor çıkarılmış bir hasta var ise, bu hastanın rapor süresi boyunca ilgili birime ilaç yazdırması için gitmesine gerek yoktur. Raporu ile birlikte Sağlık Ocağı’na giderek aile hekimine de secita yazdırabilir. Aile hekimi normalde bu ilacı yazma yetkisine sahip değildir. Ancak uzman tarafından raporu çıkmış hastalara bu ilacı reçete edebilir.

Bunların yanı sıra secita ne zaman etki eder, secita yan etkisi nedir, secita antidepresan mı ve secita kilo aldırır mı gibi ilgili soruları da sizlere açıklamış oluyoruz.

Benzer makale: Aile hekimi hangi ilaçları yazabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.