E-Nabiz

Symbicort aile hekimi yazabilir mi

17.03.2022
Symbicort aile hekimi yazabilir mi

Symbicort aile hekimi yazabilir mi, symbicort ilacı ne işe yarar, symbicort sgk karşılıyor mu ve symbicort nasıl kullanılır gibi sorular hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Symbicort genel olarak yetişkinlerde kronik olarak tıkayıcı akciğer hastalığının (KOAH) belirtilerinde tedavi etmek amacı ile kullanılan birtakım ilaçlardır. KOAH genel olarak sigara içmenin sebep olduğu solunum yollarında uzun süreli olan bir hastalıktır.

Symbıcort solunum yolu ile alınan bir ilaçtır püskürtme kabında bulunan basınçlı tüp ile bir takım süspansiyon içeren ilaçlardır. Her ilaç 120 püskürtme içermektedir Symbıcort genel olarak akciğerinde iltihap olan yüksek tansiyon hastaları diyabet hastaları, tiroid ve böbrek üstü bezlerinde rahatsızlık olan kişiler kanında potasyum oranı düşük olan kişiler ve ağır Karaciğer rahatsızlığı olan kişiler kullanmaması gerekmektedir. Symbıcort solunum yolu ile alındığı için yiyecek ve içeceklerin ilaç ile etkileşime girmesi beklenmemektedir. Symbıcort ilacını KOAH belirtileriniz olmasa bile her gün kullanmaya devam etmeniz oldukça önemlidir. Bu ilacı kullanırken nefessiz kalabilme hissiyatı veya boğazınızda herhangi bir hırıltı olabilir ancak yine de ilacı kullanmaya devam etmelisiniz.

Symbicort aile hekimi yazabilir mi

Maliye Bakanlığının bütçe uygulama talimatı unda ilaçlarla ilgili yeni bir genelge yayınlandı. Böylelikle antibiyotik astım ve antidepresan gibi birtakım ilaçları sadece uzman doktorların yazması kararlaştırıldı. Bu ilaçları pratisyen hekimlerin reçetelendirilmesi durumunda resmî kurumlar bedelini ödemeyecek.

Bu sebeple aile hekimi Symbıcort ilacını yazamaz. Bu ilacı yazdırmak istiyorsanız Öncelikle uzman hekime muayene olmanız gerekmektedir. Aile hekiminiz sizler için gerekli yönlendirmeleri yapacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.