E-Nabiz

MR sonucu e-nabızdan nasıl indirilir

13.12.2021
MR sonucu e-nabızdan nasıl indirilir

MR sonucu E-Nabızdan nasıl indirilir sorusu birçok hasta ve hasta yakının merak ettiği bir konudur. Sağlık kuruluşlarında yapılan muayene, tetkik ve tedavilerimizi gelişen teknoloji ve tele-tıp sistemi sayesinde internet ortamından ya da mobil cihazlarımızdan kolaylıkla öğrenebiliyoruz. Ülkemizde de 2015 yılında kullanıma giren ve oldukça yoğun ilgiyle karşılanan E- Nabız uygulaması sayesinde biz de evimizden ya da iş yerimizden bile MR sonuçlarına ulaşabilir onları e-postamıza indirebilir.

MR sonucu e-nabızdan nasıl indirilir

Peki Emar sonucunu nasıl indirebileceğimize bakalım. Öncelikle E- Nabız sistemine E- Devlet şifrenizle ya da diğer giriş yöntemleriyle girin.

Açılan ana sayfanın sol tarafındaki menülerden ‘’Radyolojik Görüntülerim’’ butonuna tıklayın. Sonra açılacak ekranda bu zamana kadar ki bilgisayarlı tomografi, röntgen, manyetik rezonans gibi görüntüleme sonuçlarınız görünecektir.

Listede görülen raporları kendinizde açıp bakabilirsiniz. MR sonucunuzu indirmek için E- posta gönder seçeneğine tıklayın. Sonrasında sistem size görüntülerin JPEG dediğimiz resim formatında mı yoksa DICOM dediğimiz sağlık profesyonellerinin çeşitli açılardan inceleme yapabileceği formatta mı istediğinizi soracaktır. Eğer görüntüleri hekiminize göstermek istiyorsanız DICOM formatında hazırlatmanızı öneririz. Sonrasında E-posta adresinizi girip ‘’Gönder’’ butonuna basınız. Ancak unutulmaması gerek nokta radyolojik görüntünün boyutu ve internet hızınıza göre E-postanıza gönderme süresi birkaç saat sürebileceğidir. E-postanıza Tele-Tıp sisteminden E-posta geldiğinde ‘’İndirmek İçin Buraya Tıklayın’’ yazan yere tıklayarak MR sonucunuzu kolaylıkla indirebilirsiniz. Ayrıca E-postanıza gelen görüntülerin 24 saat boyunca indirebileceğinizi unutmayın.

Yorumlar
 1. Merih dedi ki:

  Eyvallah hocam .dcm formatında indirdim şimdi 3D modele dönüştürüp incelicem.

 2. Admin dedi ki:

  Merhaba merih yazımız faydalı olduysa ne mutlu bize.

 3. Gizem dedi ki:

  Ya bende epostaya indir yazısı yok

 4. esra dedi ki:

  ben nasıl dcm formatı indirip wetransfere gonderebilirim

 5. Ayşe dedi ki:

  Email gönder kısmı çıkmıyor bende. Video şeklinde nasıl indirebilirim