E-Nabiz

2015 öncesi tahlil sonuçları

10.12.2021
2015 öncesi tahlil sonuçları

E-nabız gelişen teknolojiyle birlikte halka daha hizmet sunabilmek için Sağlık Bakanlığı bünyesinde oluşturulmuş hasta kayıt sistemidir. Türk vatandaşlarının kullanımına sunulan uygulama oturma izni alan yabancı uyruklu kişiler tarafından da kullanılabilmekte. Son dönemlerde yaşanan salgın hastalıklar insan sağlığının ne kadar önemli olduğunu bir kez daha hatırlattı.

2015 öncesi tahlil sonuçlarına ulaşılabiliniyor mu?

Vatandaşlar e-nabız sistemi ile sağlık kuruluşlarına olan ziyaretlerini, hangi doktorda muayene olduklarını, aldıkları hizmetleri, tahlilleri, tedavileri olmak üzere birçok bilgiye bir tık ile ulaşabilecek imkâna kavuştular. Sistem zahmetsiz bir şekilde istenilen hastaneden istenilen doktordan istenilen saatte randevu almayı destekleyecek düzeyde kullanıcı konforunu düşünüyor. Dönemin Sağlık Bakanı tarafından tanıtılan sistem 1 OCAK 2015 tarihinde ülkedeki bütün hastanelerin entegrasyonuyla kullanıma başlanmıştır. Peki, E-nabız sisteminde 2015 tarihi öncesi tahlillere ulaşabilmek mümkün mü?

Sağlık Bakanlığı e-nabız projesini oluşturduktan sonra ülke genelindeki bütün sağlık kuruluşlarına entegrasyon için 1 Ocak 2015 tarihine kadar süre tanıdı. Bunun üzerine ülke genelindeki hastaneler arşivlerindeki hasta bilgilerini sisteme ekleyerek yeni sisteme geçmek için hazırlandılar. E-nabız sisteminde en eski kayıt hangi tarihe ait bunu kesin bir dil ile söylemek doğru olmaz. Her hastanenin veri girişi birbirinden farklı olduğu için 2015 yılı öncesi tahlil sonuçlarını görmek isteyen vatandaşların muayene oldukları sağlık kuruluşlarına başvurarak bir dilekçe ile arşivden istediği muayene bilgilerine ve tahlil sonuçlarına ulaşmayı talep edebilirler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.