E-Nabiz

Migrex aile hekimi yazabilir mi

15.03.2022
Migrex aile hekimi yazabilir mi

Migrex aile hekimi yazabilir mi, migrex kullanıcı yorumları, migrex reçetesiz alınır mı, Migren için antidepresan kullananlar ve migrex kimler kullanamaz gibi sorular hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Migrex ilacı genel olarak migren ataklarının tedavilerinde kullanılmaktadır. Mİgrex auralı veya aurasız migren ataklarında tedavi edici nitelikte kullanılmaktadır. Migrex’in, migren atağını engelleme için kullanılmaması önerilmektedir.

Migrex nedir?

Migrex ilacını doktorunuz tavsiye ettiği şekilde ve belirttiği dozda kullanmanızda fayda vardır. Genel olarak bu ilacı hamile kişilerin kullanması önerilmemektedir. Ayriyeten böbrek ve karaciğer yetmezliği olan kişiler, 18 yaşını doldurmayan kişiler, çocukların, 65 yaş üstü kişilerin, makine ve operatör olarak çalışan kişilerin, araç kullanan kişilerin aynı zamanda bebek emziren kişilerin migrex ilacını kullanması önerilmemektedir.

Migrex ilacı ağız kuruluğu, mide ağrısı, mide bulantısı, görme bozukluğu, aşırı terleme, göğüste rahatsızlık, bacaklarda karıncalanma ve iğneleme hissiyatları, uyuklama, sıcaklık basışı, kollarda iğneleme ve karıncalanma gibi yan etkileri olabilir. Bu tarz yan etkilerin deva etmesi durumunda ilacı kesip doktorunuza danışmanızda fayda vardır.

Migrex aile hekimi yazabilir mi?

Aile hekimleri Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge ile birçok ilacı yazabilmektedir. Yalnızca uzman doktor görüşü gerektiren göz hastalıkları, psikoloji hastalıklarında, cildiye hastalıkları ve ileri derece kalp damar hastalıklarında tedavi etme ve ilaç yazma yetkileri yoktur. Aile hekimleri yalnızca doktorlar tarafından rapor olarak verilmiş olan ilaçları yazabilir. 3 aylık veya daha fazla yazılan raporlar ile ilaçlarınızı Aile Hekiminize yazdırabilirsiniz. Aile hekimleri Migrex ilacını yazabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.