E-Nabiz

Mictonorm aile hekimi yazabilir mi

11.03.2022
Mictonorm aile hekimi yazabilir mi

Mictonorm aile hekimi yazabilir mi, mictonorm hangi doktor yazar, mictonorm ilacı ne işe yarar ve mictonorm ne için kullanılır gibi sorular hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Mictonorm ilacının adını ve etkisini sık sık duyuyor olabilirsiniz. Hastalar bu ilacı hangi hekimler aracılığı ile reçete ettirebilir? Mictonorm aile hekimi yazabilir mi diye merak ediyor olabilirsiniz. Bu yazımızda ilgili ilacın kullanımı, ilgili ilacın aile hekimi tarafından yazılıp yazılmadığı hakkındaki bilgilere erişim sağlayabilirsiniz.

Mictonorm ilacı ne işe yarar?

Mictonorm kapsül formunda oluşturulmuş bir ilaçtır. Gün boyu etki gösterebilme özelliğine sahiptir. Bu nedenle günde bir ya da iki kere olmak kaydı ile hekim tavsiyesinde reçete edilir. İdrar kesesi çok hızlı çalışan hastalarda bu durumu normale getirmek amaçlı kullanılır. İdrar kesesini kontrol etmekte güçlük çeken ve sürekli tuvalete gitmek durumunda kalan hastalar için kullanılır. İdrar kesesi istem dışı olarak kasılıp gevşediğinde bu hastayı zorlayabilmektedir. Ancak bu ilaç ile idrar kesesinin kontrolü sağlanır. İdrar kesesinin idrar tutabilme kapasitesi artmış olur. Hastanın sürekli tuvalete gitmesi de bu anlamda önlenmiş olur. Ancak düzenli kullanım gerektiren bir ilaçtır.

Mictonorm aile hekimi yazabilir mi?

Mictonorm ilacı aile hekimleri tarafından yazılabilir. Bu ilacın bileşenlerine bakıldığı zaman uzmanlık gerektiren bir alanı bulunmamaktadır. Bu nedenle herhangi bir sorun olmadan aile hekimleri tarafından reçete edilebilir. Reçetesiz eczaneden alınan bir ilaç değildir. Bu nedenle bir hekim tarafından reçete edilmesi gerekir. Hastanelerde, özel sağlık polikliniklerinde ya da Aile ve Sağlık Merkezlerinde bu ilacı hekimler tarafından temin edebilmek mümkün olur. Aile hekimi de muayene sonrasında bu ilacı uygun gördüğü takdirde reçete edebilme yetkisine sahiptir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.