E-Nabiz

MHRS Yeni tarihler ne zaman açılıyor

28.02.2022
MHRS Yeni tarihler ne zaman açılıyor

MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemi) sağlık ocağı ve hastanelerden randevu almamızı sağlayan bir sistemdir. Hastaneye veya sağlık ocağına gitmeden önce bu sistem üzerinden randevu oluşturmamız gerekmektedir. Fakat özellikle hastaneden randevu alırken randevu bulmak kolay olmuyor. Bu nedenle insanlar MHRS yeni tarihler ne zaman açılıyor? Boş gün ne zaman açılıyor sorusunu sıklıkla soruyor.

MHRS’den Nasıl Randevu Alınır?

MHRS’den randevu almak için;

  • İlk olarak MHRS’ye giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş yaptıktan sonra ana sayfada yer alana “Randevu Al” kısmına tıklamanız gerekmektedir.
  • Randevu al kısmına tıkladığınızda “Randevu alınacak kişi” penceresi açılacaktır. Eğer çocuğunuz varsa burada çocuklarınız da görüntülenecektir. Çocuğunuz yoksa zaten sadece sizin isminiz çıkacaktır. Burada bulunan “Randevu Al / İptal Et” butonuna tıklamanız gerekmektedir.
  • Daha sonrasında açılan sayfadan Aile hekimi veya hastane kısmını seçmeniz gerekmektedir.
  • Son aşama da ise istediğiniz bölümü ve hastaneyi seçerek randevunuzu alabilirsiniz

MHRS Yeni Tarihler Ne Zaman Açılıyor?

Merkezi hekim randevu sisteminde her gece yarısını bir dakika geçerken yeni bir gün açılır. Fakat MHRS üzerinden 15 gün sonrasına kadar randevu alınabildiği için yeni günde açılan randevu 15. Güne ait olacaktır. Yani bir sonraki gün için randevu bulmanız yine mümkün olmayacaktır. Randevu alırken bu hususa dikkat edilmelidir. Gece yarısı açılan randevu bir sonraki gün için değil 15 gün sonrası için açılmış olacaktır.

Yani bu gece bekleyeyim yarına randevu alırım gibi bir düşünceniz olmaması gerekmektedir. Bu düşünce ile beklerseniz maalesef randevu bulamazsınız. O gece yarısını beklerseniz ondan 15 gün sonrası için yeni bir randevu açılmış olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.