E-Nabiz

Aile Hekimi Misafir Hasta Sağlık Raporu

19.01.2022
Aile Hekimi Misafir Hasta Sağlık Raporu

Aile hekimliğinde ehliyet alımı, yenileme ve iş başvurusu için sağlık raporu verilmektedir. Ancak aile hekimi misafir hasta sağlık raporu verme yetkisi bulunmamaktadır.

Aile hekimi misafir hasta sağlık raporu

Sağlık raporlarının kişilere verilebilmesi için ikamet ettikleri sağlık kuruluşlarından sağlık raporu çıkartmaları doğrudur. Misafir hastalar aile hekimliğinde ancak acil muayene ve ilaç yazımı yaptırabilmektedir. Kişiler içeriğe uygun sağlık raporunu kendi aile hekimleri vasıtası ile çıkartabilmektedir. Bu yüzden misafir olarak bulunduğunuz beldenin aile hekimine sağlık raporu konusunda başvurmak sadece zaman kaybı olacaktır.

Aile hekimliği misafir sağlık raporu çıkartır mı

Özellikle yaz aylarında misafir hasta artışı gözlemlenmektedir. Genellikle aile hekimleri misafir hastaların ihtiyacı olan sağlık hizmetlerini kolaylıkla sağlayabilmektedir. Misafir konumunda olan hastalar sadece sağlık raporu çıkartamazlar. Aile hekimi sağlık raporu verebilmesi için aile sağlığında kaydınız süreklilik göstermelidir. Misafir konumunda gittiğinizde ehliyet veya iş için sağlık raporu almanız imkansızdır. Bu yüzden hangi sağlık merkezine bağlıysanız aile hekiminiz ile görüşerek sağlık raporu almanız gerekmektedir. Elbette ki aile sağlık merkezinden verilen sağlık raporları sadece kolay alınabilir raporlar için söz konusudur.

istediğim aile hekimine gidebilir miyim

Hastane görüşü gerektiren sağlık raporları aile hekimliği tarafından verilmemektedir. Kendi aile hekimlerinden alacağınız raporlar resmî belge içermediğinden alımı oldukça kolaydır. Bu yüzden sağlık raporlarının misafir olmadan da çıkarmanız mümkündür. Aile sağlık raporu hekimlere danışarak anında alınabilen rapor türleri olduğundan misafir olmadan da rahatlıkla erişim sağlanacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.