E-Nabiz

Mhrs randevu uygun slot bekleniyor ne demek

22.02.2022
Mhrs randevu uygun slot bekleniyor ne demek

Günümüz dünyasında artık birçok işlemi oturduğumuz yerden kolay ve hızlı bir şekilde yapabiliyoruz. Bu işlerden bazılarını da online bir şekilde hastane randevusu alabildiğimiz MHRS üzerinden gerçekleştiriyoruz. Ancak son dönemlerde kullanıcıların yaşadığı bir sorun nedeni ile akıllara MHRS randevu uygun slot bekleniyor ne demek sorusu geliyor. Peki MHRS randevu uygun slot bekleniyor ne demek? Dilerseniz detaylı bir şekilde açıklayalım.

MHRS Randevu Uygun Slot Bekleniyor Ne Anlama Gelir?

Slot, bir bilgisayarın ana kartına girilen, bilgisayarınızı kolayca geliştirmenize, donanım ve bileşenlerine ayırmanıza ve bunları yeni bileşenlerle değiştirmenize olanak tanıyan bir addır. Slot sistemi ilk olarak 1997 yılında Intel tarafından geliştirilmiş ve kullanılmıştır. Sistem daha sonra AMD ve diğer geliştiriciler tarafından taklit edilerek günümüze kadar son şekline getirilmiştir. MHRS randevu uygun slot bekleniyor ise MHRS yani Merkezi Hekim Randevu Sisteminden talep edilen bir randevunun, sistemin gerekli duyduğu veri altyapısını sağladığı sürece denir.

MHRS Nedir?

MHRS Sağlık Bakanlığına bağlı sağlık kuruluşlarından randevu alarak, randevu hizmeti veren bir uygulamadır. Türkiye’de uygulanan MHRS, AB tarafından kabul edilen 20 temel kamu hizmetinden biridir. Devlet hastaneleri ve bağlı tıbbi tesisler arasında dağıtılan merkezi bir randevu rezervasyon sistemine sahiptir. Devlet hastanelerinin randevu sistemini tek merkezden yöneten ilk ve tek sistem olma iddiasındadır. MHRS randevu sisteminden toplanan istatistiki veriler, çeşitli konularda yeni gelecek olan politikaların gelişmesine yardımcı olur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.