E-Nabiz

Raporlu ilaçları aile hekimi yazabilir mi?

28.01.2022
Raporlu ilaçları aile hekimi yazabilir mi?

Raporlu ilaçları aile hekimi yazabilir mi, Raporlu ilaçları aile hekimi yazabilir mi 2022 ve aile hekimi raporlu ilaç yazabilir mi gibi sorular hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Raporlu ilaçlar genellikle kronik hastalığı olan kişiler tarafından düzenli olarak kullanılması gereken ilaçlardır. Bu ilaçların hastalar tarafından uzun süre ya da hayat boyunca düzenli olarak kullanılması gerekir.

Raporlu ilaçları aile hekimi yazabilir mi 2022

İlaç raporu uzman hekimler tarafından hazırlanır. Hastalar uzman hekimler tarafından yazılan raporlarla ilaçlarını temin edebiliyorlar. Ancak ilaçları bittiğinde yeniden reçete yazdırmak için uzman hekime gitmeleri gerekmiyor. Raporlu ilaçlar rapor süresi dolmamışsa aile hekimleri tarafından da reçete edilebiliyorlar.

Kronik hastalığı olan ve sürekli ilaç almak durumunda olan kişiler raporlu ilaçları aile hekimi yazabilir mi sorusunun cevabını arıyorlar. Aile hekimleri raporlu ilaçları rapor süresi dolmamışsa reçete edebiliyor. Ancak rapor süresinin dolması durumunda yeniden rapor yazamıyorlar. Yeniden rapor yazılması için hastanın uzman hekime görünmesi gerekiyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.