E-Nabiz

MHRS Yardım Masası Nedir?

23.02.2022
MHRS Yardım Masası Nedir?

Mhrs sisteminin hayatımıza girmesi ile birlikte bir de yardım masası kavramı girmiştir. Peki MHRS yardım masası nedir, nasıl kullanılır, ne işe yarar? Sizler de bu tip soruların yanıtlarını merak ediyor iseniz yazımızı takip etmeyi unutmayın.

MHRS Yardım Masası Görevleri

MHRS yardım masasının çeşitli görevleri vardır. Bu iş tanımına aşağıda yer verdik.

 • Randevu sistemlerinde sık sık hatalar oluşabilir. Hem sağlık personelleri tarafından hem de vatandaşlar tarafından hata kodu alınabilir. Yardım masası olası sistem arızası bildirildikten sonra çözüme kavuşturmak ile mükelleftir.
 • Çağrı hizmetlerinden ya da İletişim Dairesinden gelen şikayetlere ve sorunlara yanıt vermek ile görevlidir.
 • Hekimlerin birtakım sebepleri gereğince mevcut randevularının iptal edilmesi gerekebilir. İşte böyle bir durum ile karşılaşıldığında çözümleme sürecine MHRS yardım masası bakar.
 • MHRS ekran yetkilendirmeleri mevcuttur. Vatandaşların girebileceği alanlar ile sağlık personellerinin gireceği paneller farklıdır. Bunların yetkilendirme ve düzenlemelerini yapma işleminden MHRS yardım masası sorumludur.
 • Her vatandaş her sağlık kurumundan beklediği ilgiyi görmeyebilir. Olası bir şikayeti oluşabilir. Yardım masası bu şikâyetleri dinlemek ile mükelleftir. Şikayetlerin ilgili birimlere aktarılmasını sağlar. Çözüm sürecinin de takibinin oluşmasında yardımcı olur.
 • Personellerin iş süreci takibini yapar. İşlerin prosedüre uygunluğunu kontrol eder. Bunun için hem vatandaşların hem de sağlık personellerinin sistemde işleyişlerin aksamamasına yardımcı olur.

MHRS Yardım Masası İletişim

mhrs@saglik.gov.tr adresi üzerinden ya da yardımmasası@mhrs.gov.tr adresi üzerinden yardım masasına ulaşmak mümkündür. Talep, istek, öneri ya da şikayetleri bu alana mail atarak sürecin takipçisi olabilirsiniz.

Yorumlar
 1. Satiye ışık dedi ki:

  Merhabalar üvey kayinvalidem için mhrs şifresi almakta zorlanıyorum bu konuda yardım istiyorum kendisinin okuma yazması yok 78 yaşında ben ilgileniyorum lütfen bu konuda yardımcı olmanızı rica ediyorum

  1. Admin dedi ki:

   Merhabalar, e devlet şifreni PTT üzerinden alarak mhrs’ye e devlet üzerinden giriş yapabilirsiniz. PTT’ye birlikte gitmeniz durumunda okuma yazması olmasa da e devlet şifresini alabiliyorsunuz.

 2. Ecrin kaya dedi ki:

  Merhabalar iyi geceler aile hekimi değiştirmiştim fakat hiç memnun kalmadım için yeni hekimden eski hekimine dönmek istiyorum 3kisilik aileyiz sistem hekim dolu diye izin vermiyor 3ay sonra istersen değişim oluyor denilmişti çalışan biriyim yeni hekimden hicmemnun kalmadık ailecek nasıl dönüş olur 3ay geçti ocak24 de geçmiştik acil cevap verebilir ve ilgilenirseniz çok memnun olurum😭😭

 3. Songül Akyüz dedi ki:

  MHRS den randevu alamamaktayım.