E-Nabiz

MHRS Diş Randevu Alma

21.04.2022
MHRS Diş Randevu Alma

Merkezi hekim randevu sistemi üzerinden hastane ve sağlık ocağı için randevu alınabilmekte. Fakat çoğu insan bu randevunun nasıl alınacağını bilmemekte. Özellikle belli bir bölüm için randevu nasıl alınır bunu sormakta. Bu bölümlerin başında da diş hekimliği gelmekte. MHRS üzerinden diş randevusu nasıl alınır?

MHRS Diş Randevusu Nasıl Alınır

MHRS’den diş randevusu almak için ilk olarak MHRS’ye giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş yaptıktan sonra ekranınıza gelen seçeneklerden Hastane Randevusu Al butonuna tıklayınız.

Sonrasında;

Ağız ve diş merkezlerinden hızlı randevu alma

  • Karşınıza iki seçenek çıkacaktır. Buradan genel aramaya tıklayın.
  • Karşınıza çıkan listeden il ve ilçe bilgisini seçiniz.
  • Sonrasında klinik bilgisine geliniz. Bu kısımdan gitmek istediğiniz diş hekimliğine göre ağız, diş ve çene cerrahisi, çocuk diş hekimliği, diş hekimliği genel veya diğer seçeneklerden birisi seçiniz. Eğer şehrinizde bulunan herhangi bir hastaneye gidebilirseniz bu durumda diğer kısımları fark etmez olarak bırakınız. Fakat hepsine gidemeyecekseniz gitmek istediğiniz hastaneyi seçiniz. Sonrasında hangi tarihler arasında gideceğinizi seçiniz ve “randevu ara” butonuna tıklayınız.
  • Bundan sonraki aşamada size en uygun tarih ve saati seçip “randevu al” butonuna tıklayınız.

MHRS’den Diş Protezi Randevusu Alma

Diş protezi randevusu da diş randevusu alma ile aynı adımlara sahiptir. Tek fark diş protezi için klinik kısmından “Protetik Diş Tedavisi” seçilmesi gerekmektedir. Bunun dışında diğer işlemler aynıdır. Sadece seçeneğiniz klinik farklılık göstermektedir. Protetik diş tedavisi kliniğini seçtikten sonra randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Benzer makale: Aile hekimi diş için antibiyotik yazabilir mi

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.