E-Nabiz

Desyrel aile hekimi yazabilir mi

19.03.2022
Desyrel aile hekimi yazabilir mi

Desyrel aile hekimi yazabilir mi, aile hekimi psikiyatri raporu verebilir mi, desyrel nedir, aile hekimi desyrel yazabilir mi, desyrel ne için kullanılır, desyrel tablet kullananların yorumları ve desyrel tablet yan etkileri nelerdir gibi sorular hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Hızla değişen ve gelişen Dünya beraberinde depresyon, kaygı bozukluğu, iştah sorunları, dikkat eksikliği, panik atak gibi birçok psikiyatrik bozuklukları da getirdi. Hekimlerce uygulanan ilaç tedavileri ve terapiler ile bu psikiyatrik bozukluklara çözüm aranır. Psikiyatrik hastalıkların tanı ve teşhisinde psikolog veya psikiyatri hekimleri rol oynar. Ancak bazı durumlarda bu hekimlere ulaşmak zorlaşabilir. Bu ve benzeri durumlarda aile hekimleri ile görüşülebilir. Bu yazımızda desyrel nedir, ne için kullanılır? Aile hekimi desyrel yazabilir mi? desyrel tabletin yan etkileri hakkında bilgi verilmiştir.

Aile Hekimi Psikiyatrik İlaçları Yazar mı?

Yapılan düzenleme ile uzman bir hekim tarafından rapor ile reçete edilen ilaçlar ya da 3 aydan kısa süre kullanılacak antidepresanlar aile hekimlerince reçete edebilir.

Desyrel Nedir, Ne İçin Kullanılır?

Desyrel tablet, majör depresyonun neden olduğu kaygı durumu, iştah bozukluğu, uykusuzluk, dikkat eksikliği gibi semptomların tedavisi için kullanılan bir antidepresandır. Genel olarak kullanım alanları benzerlik gösterir. Ancak kişilerin belirtilerine ya da hastalığın ilerleyişine göre dozu ve mg ayarı yapılır.

Desyrel Tablet Kullananların Yorumları

Belirtilen semptomların tedavisinde kullanılan desyrel tableti kullananların yorumları aşağıda belirtilmiştir.

  • Hasan bey diyor ki; 50 mg olan ilacı yarım şekilde, 1 haftadır kullanıyorum. Doktor bana desyrel tableti yazdığında uyku sorunlarıma çözüm olacağına inanmamıştım. Ancak mucize gibi geldi ve uykularım düzeni girdi.
  • Sevgi hanım diyor ki; Bir süredir devam eden uyku sorunum ve depresif bozukluğum sebebi ile doktor bu ilacı yazdı. Bugün ilacı ilk kez içtim. Hafif bir baş dönmesi ve halsizlik hissettim. İleriki süreçte uykularımın düzene girmesini umuyorum.

Desyrel Tablet Yan Etkileri Nelerdir?

Belirtilen semptomların tedavisinde kullanılan desyrel tabletin yan etkileri aşağıda sıralanmıştır. Bulanık görmek Bilinç bulanıklığı yaşamak Şiddetli baş ağrısı Baş dönmesi Aşırı terlemek Sinirli ruh hali Kulak çınlaması Nefes darlığı Yorgun veya halsiz hissetme Konsantrasyon eksikliği çekmek Alerjik reaksiyon Sarılık veya karaciğer sorunu Bağırsak tıkanıklığı İntihar düşünceleri Nöbet geçirme Hafıza sorunları ve kafa karışıklığı Kas titremeleri

Aile hekimi Desyrel Yazabilir mi?

Uzman bir hekim tarafından rapor ile reçete edilen antidepresan ilaçlar ya da 3 aydan kısa süre kullanılacak antidepresan ilaçlar aile hekimlerince reçete edebilir. Desyrel tablet, uzman tarafından reçete edilmiş ya da 3 aydan kısa süre için kullanılacak ise aile hekimlerince hastalara yazılabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.