E-Nabiz

E-Nabız Şifresi Alma SMS ile

17.01.2023
E-Nabız Şifresi Alma SMS ile

Covid-19’un hayatımıza girmesiyle birçok kişi sağlıkla ilgili bilgilerini e-Nabız üzerinden takip etmektedir. Bu sebeple de her geçen gün e-Nabız sistemi birçok kişinin de doğal olarak ilgi odağı oluyor ve yeni üyeleri de ağırlıyor.

E-Nabız şifresi alma sms ile

İlk defa e-Nabız sistemine giriş yapacak olan vatandaşlar e-devlet girişleri varsa oradan da kolaylıkla giriş yapabilmektedirler. Bu yazımızda e-Nabız üzerinde hesap açmak isteyen kişilerin yapması gerekenler ve şifre alma yöntemleri ele alınacaktır.

E-Nabız Şifresi Nasıl Alınır?

  1. İlk defa e-Nabız sistemine giriş yapmak isteyenler için birçok şifre alma yöntemi vardır.
  2. İlk olarak e-devlet sistemi üzerinden e-Nabız’a giriş yapabilirsiniz. Bunun için şifre almanıza gerek yoktur. E-devlet sisteminden otomatik olarak geçiş yapabilirsiniz.
  3. İkinci olarak şifre alma yöntemi geçici şifre almadır. Bu geçici şifreyi de e-devlet üzerinde hesabı olmayanlar aile hekimine başvuruda bulunarak kolay bir şekilde alabilirler. Ancak daha sonra yeni bir şifre belirlemeleri gerekmektedir.
  4. Üçüncü olarak da direkt olarak e-Nabız hesabınız için alacağınız şifredir. Bu şifreyi de e-devlet şifreniz ile kolay bir şekilde oluşturabilir sisteme üye olabilirsiniz. Daha sonraki girişlerinizde eğer şifreyi hatırlamıyor iseniz sisteme girerken “şifremi unuttum” butonuna tıklayın. Buradan e-mailinize gelen kodu doğrulayıp sisteme tekrar giriş yapabilirsiniz.

Gördüğünüz üzere e-Nabız şifresi almak ve sistemi kullanmak oldukça basit bir işlemdir. Bundan sonra sağlığınıza dair yapacağınız işlemleri bu sistem sayesinde güvenli ve hızlı bir biçimde yapabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.