E-Nabiz

MHRS Şifremi Unuttum Telefon Numaram ve E Postamı Kabul Etmiyor

28.02.2022
MHRS Şifremi Unuttum Telefon Numaram ve E Postamı Kabul Etmiyor

Mhrs şifremi unuttum, Mhrs telefon numaram kabul etmiyor, Mhrs e postamı kabul etmiyor, mhrs şifremi unuttum telefon numaram değişti ne yapmalıyım, mhrs şifremi unuttum telefon numaram değişti ve mhrs şifremi unuttum tekrar geri alamıyorum gibi sorular hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Bir sağlık sorununuz veya durumunuz varsa, MHRS veya Merkezi Hekim Randevu Sistemi, istediğiniz bir aile hekimi veya devlet hastanesinden randevu almanıza olanak tanır. Aile doktorunuzla bir video arama ile muayene planlayabileceğiniz gibi geleneksel bir muayene planı da oluşturabilmektesiniz. Ayrıca MHRS sistemine giriş sağladıktan sonra, genel arama yaparak bulunduğunuz yerde bir devlet hastanesinden veya şehrinizdeki bir hastaneden poliklinik randevusu alabilirsiniz. MHRS ayrıca poliklinik randevularının yanı sıra, bir de aşı randevusu planlamanıza da olanak sağlamaktadır.

MHRS Şifremi Unuttum Telefon Numaram ve E Postamı Kabul Etmiyor

Bir MHRS hesabınız varsa ancak şifrenizi unuttuysanız, basit bir çözümü bulunmaktadır. Sadece birkaç adımda MHRS şifresini nasıl güncelleyeceğinizi anlatacağız. İşte hem mobil hem de masaüstünde MHRS şifrenizi değiştirmek için bazı seçenekler şunlardır:

Mobil cihazınızda yüklü olan MHRS uygulamasından bu işlemleri yapabilmek için;

  • Uygulamayı açtığınız zaman karşınıza çıkan giriş ekranının alt kısmında “Şifremi Unuttum” seçeneğini göreceksiniz. Bu butona tıkladığınız zaman karşınıza yeni bir şifre almak için 3 farklı seçenek çıkacaktır.
  • Bunlardan ilki T.C. Kimlik Numaranızı girdikten sonra kayıtlı olan e-postanızı kullanarak şifrenizi değiştirmektir.
  • İkinci bir seçenek olarak T.C. Kimlik Numaranız girdikten sonra sistemde kayıtlı olan telefon numaranıza SMS gönderterek şifrenizi değiştirebilirsiniz.
  • Son olarak kullanabileceğiniz bir yöntem ise T.C Kimlik Bilgilerinizi kullanmaktır. T.C Kimlik Numaranızı, isim ve soyadınızı ve doğum tarihinizi girdikten sonra karşınıza MHRS sistemine kayıt olurken seçtiğiniz güvenlik sorusu ve resmi çıkacaktır. Doğru seçeneği işaretleyip bilgileri girdiğiniz takdirde şifre yenileme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bilgisayarınızdan şifre değiştirme işlemlerini yapabilmek için;
  • MHRS sayfasına giriş yapınız. Daha sonrasında yukarıda yer alan “Randevu Al” butonuna tıklayarak randevu sistemini açınız. Bilgilerinizin hemen altında yer alan “Parolamı Unuttum” seçeneğine basınız. Karşınıza üç seçenek çıkacaktır. Yukarıda anlatmış olduğumuz adımların hepsi burada da geçerlidir. Telefon numaranız yoluyla, E-posta yöntemiyle ve son olarak detaylı kimlik bilgilerinizi girerek şifre yenileme işlemi yapabilirsiniz.

Telefon numaranız değiştiyse ve e-postanıza ulaşamıyorsanız eski şifrenizi yenilemek için, E-Devlet üzerinden, bilgilerinizi kullanarak MHRS sistemine giriş yapabilir ve yenilenen numaranızı değiştirebileceğiniz gibi şifrenizi de bu yöntemle değiştirebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.