E-Nabiz

E-Nabız da null ne demek

16.02.2023
E-Nabız da null ne demek

E nabız da null ne demek, tahlil sonuç null ne demek, null ne anlama geliyo, null saat ne demek ve e nabızda null değeri ne demek gibi sorular hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Son zamanlarda özellikle korona virüsün artması ile birlikte insanlar evlerinden çıkamaz oldu. Bu da insanları dijitale yani teknolojiye daha da adapte etti şüphesiz de dijitale adapte olan alanların başında sağlık sektörü geliyor. İnsanlar artık tek tıkla tahlillerine, randevularına, hastalıklarına, vb. birçok bilgiye e-nabız sayesinde ulaşabilmektedir.

E-nabız’ın bu kadar popülerleştiği bu dönemde elbette ki e-nabız dada bilinmeyen birçok şey olabiliyor. insanlar son günlerde e-nabız’daki bilmedikleri bilgileri araştırıyor. Bu bilinmeyen bilgilerden biride e-nabızda çıkan null kelimesinin ne anlama geldiği. İste null kelimesinin anlamı…

E Nabız’da Null

Öncelikle null kelimesi yabancı kökenli bir kelimedir. Bu kelimenin Türkçe karşılığı ise boş, hiçlik, yokluk yani hiçbir değer ifade etmeyen bi anlam içermektedir. Null kelimesi e-nabızda tahlillerim bölümüne girdiğinizde genellikle referans aralığı bölümünde gözükmektedir.

Referans aralığı bir gurubun spesifik olarak ölçüldüğünde o guruba uygunluk sağlayıp sağlamadığına bakılarak yapılan bir testtir genelde sonucu evet yada hayır olmaktadır eğer sizin referans aralığınızda null yazıyorsa bu demek oluyor ki sizin referans aralığınıza bakılmamış demektir. Bu durumda sizin yapmanız gereken hiçbir şey yoktur. Zaten hu durum hiçbir tehlikede içermemektedir. Sadece sağlık görevlileri sizin referans aralığınıza bakma ihtiyacı duymamıştırlar. Bunun dışında size hiçbir kârı veya zararı yoktur. Referans aralığında null yazması tamamen olağan bir durumdur. Endişe edilecek bir durum yoktur.

Diğer yazılarım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.