E-Nabiz

MHRS Şifre Hatırlatma Çalışmıyor

22.02.2022
MHRS Şifre Hatırlatma Çalışmıyor

Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS), Avrupa Birliği’nin (AB) bir ülkenin kalite standartlarından biri saydığı, sağlıkta kalite düzeyini arttırmak için tasarlanmış bir projedir. Sağlık Bakanlığı da bu standartlara uyum sağlamak için dönüşüm projesi kapsamında tüm hekim randevularını tek sistemde düzenlemiştir.

MHRS Şifre Hatırlatma Çalışmıyor

Bu sayede vatandaşın sağlık hizmetine ulaşımı kolaylaştırılmış ve sağlık hizmetlerinden alınacak verimin en üst düzeye ulaştırılması hedeflenmiştir. Ancak zaman zaman sistemle ilgili sıkıtılar kullanıcılar için çeşitli sorunları ortaya çıkarabilmektedir. MHRS şifre hatırlatma çalışmıyor şikayetleri de bu sorunlardan biri olarak sistem kullanımına engel olabilmektedir.

MHRS Yeni Üye Kaydı

MHRS randevu sistemi, telefon ve internet temelinde iki farklı yöntem aracılığı ile kullanılabilmektedir. MHRS sistemini internet üzerinden kullanmak için kullandığınız cihazın özelliğine göre uygulama seçmelisiniz. Akıllı cep telefonu üzerinden randevu almak istiyorsanız MHRS mobil uygulamayı telefonunuza indirip kurabilirsiniz. Bilgisayar, tablet gibi cihazlardan randevu almak istiyorsanız web sitesine girerek MHRS üye kaydı amacıyla “üye ol” sekmesini onaylayarak kişisel bilgilerinizi doldurmalı ve üyeliğinizi tamamlamalısınız. Sonraki her işleminizde kullanıcı adınız numaranız ve şifreniz ile giriş yaparak randevunuzu oluşturabilirsiniz.

MHRS Yeni Şifre Alma

MHRS üye kaydı tamamlamanız ile sistemde her türlü randevu alma ve randevu geçmişi bilgilerinize ulaşmanız mümkün olmaktadır. Ayrıca randevu almak için girdiğinizde istediğiniz tarihler dolu dahi olsa randevu hatırlatma uyarı sistemini aktif hale getirerek randevularınızı oluşturabilirsiniz. Ancak MHRS şifre bilginizi unuttunuz, hatırlamıyorsunuz ve MHRS şifre hatırlatma çalışmıyor. Bu durumda öncelikle internet ayarlarınızı kontrol edip bağlantınızın aktif olduğundan emin olun. Sonrasında kullandığınız cihazı değiştirip tekrar sisteme giriş yapmayı deneyin. Sisteme girişte yaşadığınız sorun devam ediyor ise ALO 182 çağrı merkezini arayarak yaşadığınız sorunu bildirdikten sonra randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.