E-Nabiz

Noskar jel aile hekimi yazabilir mi

16.03.2022
Noskar jel aile hekimi yazabilir mi

Contractubex jel kullanmak mı istiyorsunuz, noskar jel aile hekimi yazabilir mi diye merak ediyorsanız sizler de bu yazımızda doğru ve eksin bilgileri bulabilirsiniz.

Noskar jel ne için kullanılır?

Noskar jel cildi düzenleyici bir yapısı olduğu için kullanılır. Özellikle bu jel, cilt üzerinde herhangi bir lekelenme, kesik izi, yanık izi, ameliyat izi gibi durumların geçmesi amacı ile kullanılır. Güvenilir bir alan oluşturur. Cilt tabakasını düzenler. Profesyonel etkisi ve düzenli kullanım ile birlikte kesin etkisi görülür. Piyasada oldukça yaygın olarak kullanılan Contractubex jelin yapmış olduğu tüm etkiyi göstermektedir. Ancak Contractubex jel fiyat olarak oldukça pahalı olduğu için Noskar jel bu merhemin muadili şeklinde piyasada yerini almaktadır. SGK tarafından karşılanmaktadır. Reçete ile satıldığında daha uygun fiyata gelmektedir. Contractubex jelin kullanım alanı bulduğu her yer için kullanılır. Özellikle ameliyat sonrası kesi ve yara izlerinin oluşmaması amaçlı ve dikiş izlerinin kalıcı olmaması amaçlı olarak izlerden arınmaya yardımcı bir jeldir.

Noskar jel aile hekimi yazabilir mi?

Noskar jel aile hekimi tarafından yazılır mı diye merak ediyorsanız evet yazılır diyebiliriz. Bu sayede daha uygun fiyatlı olur. Çünkü SGK kapsamında karşılanan bir ilaç olmaktadır. Hem ameliyat sonrası her hekimin yazabileceği hem de cildiye hekimlerinin ciltte yara ve yanık izine karşı yazdığı bir ilaçtır. Ancak bu merhem bittiğinde aile hekimine de yazdırabilirsiniz. Özellikle yanık ya d ayara izlerinin tedavisi maksatlı sağlık ocağı muayenelerinizde de aile hekimi tarafından direkt yazılabilir. Herhangi bir reçete ya da raporunuzun olmasına gerek yoktur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.